Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

2. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

3. Przed świętami bardzo serdecznie proszę o spotkanie z Radą Parafialną. Radę zapraszam na spotkanie jutro w poniedziałek 19 grudnia na godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam też wszystkich sołtysów na spotkanie we wtorek 20 grudnia również o godz. 19.00.

4. Trwamy jeszcze w tym tygodniu w adwentowym czasie oczekiwania. Spotykamy się rano na Roratach. W tym tygodniu Roraty będą odprawiane w naszej parafii we wtorek i czwartek o godz. 6.45. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na nasze roratnie spotkania a szczególne zaproszenie kieruję do dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej.

5. W piątek od godz. 9.00 wyjedziemy do chorych. Chorych, którzy nie mogą już dotrzeć do kościoła, można zgłaszać w zakrystii.

6. W piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. W piątek spowiadać będziemy w kościele od godz. 16.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Ostatnie w tym roku Roraty, odprawiane będą o godz. 8.00. Spowiedź w Wigilię tylko rano od godz. 7.30 do godz. 9.00. Mszy Św. wieczornej nie będzie. Pamiętajmy, że Wigilia powinna mieć charakter postny i dbajmy moi drodzy o to, aby na stole wigilijnym nie było alkoholu. Niech ten dzień będzie naznaczony dobrem, miłością, wzajemną życzliwością.

8. Pasterka tradycyjnie będzie odprawiana o godz. 24.00. Poprzedzi ją uroczysty koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi. Koncert rozpoczniemy o godz. 23.00. Wszystkich Was moi drodzy zarówno na koncert jak i na Pasterkę serdecznie zapraszam. Ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

9. W niedzielę przypada uroczystość Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze Św. będą odprawiane w naszej parafii w/g dotychczasowego zwyczaju: 9.00, 11.00 i 12.30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

10. W poniedziałek 26 grudnia – drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień świąt, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

11. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Panom Krzysztofowi i Mateuszowi Szczepańskim za pomoc w przygotowaniach do dekoracji naszego kościoła na święta. Bóg zapłać za życzliwość i pomoc.

12. Bardzo serdecznie dziękuję indywidualnym ofiarodawcom za wsparcie finansowe naszych prac przy remoncie organów. Bóg zapłać za pomoc.

13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki. Zadbajmy moi drodzy o to, aby na naszym stole był poświęcony opłatek, a nie tylko dla tradycji – jakiś opłatek. Ofiary złożone przy okazji nabycia opłatka, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

14. Są też jeszcze do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec, przeznaczony jest na wakacyjną pomoc dzieciom najbiedniejszym.

15. Przy wyjściu z kościoła, młodzież Oazowa sprzedaje wykonane własnoręcznie przez siebie ozdoby choinkowe, stroiki, łańcuchy a ministranci sianko pod opłatek na stół wigilijny. Zachęcam do nabywania tych unikalnych ozdób choinkowych jak również sianka. Młodzież Oazowa dochód ze sprzedaży ozdób przeznacza na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny a ministranci na swoją wiosenną pielgrzymkę. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tej młodzieżowej inicjatywy.

16. Tegoroczną wizytę duszpasterską – tzw. „ Kolędę” rozpoczniemy zaraz po świętach od 27 grudnia. We wtorek 27 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. We środę 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego. We czwartek 29 grudnia (będziemy na odwiedzinach we dwóch) chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa i Zawiesiuch i w piątek 30 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek. We wtorek, środę i piątek wizytę rozpoczynać będziemy od godz. 9.00 natomiast we czwartek od godz. 9.30. Bardzo proszę – tak jak było to dotychczas – o pojazdy z wiosek. Po przerwie noworocznej, wizytę duszpasterską wznowimy od 3 stycznia. We wtorek 03 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach: Bocznej, Krótkiej i Cichej. We środę 04 stycznia, chciałbym odwiedzić również mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicy Szkolnej od n-ru 2 do n-ru 18 ( tylko po stronie n-rów parzystych). We wtorek i we środę początek wizyty od godz. 18.30. We czwartek 05 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicy Szkolnej od n-ru 20 do n-ru 74A po stronie n-rów parzystych oraz rodziny z Kątów Goździejewskich I, mieszkające przy ul. Szkolnej. Początek wizyty od godz. 17.00. W sobotę 7 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Początek wizyty od godz. 9.00. Dalszy porządek wizyty duszpasterskiej będzie podany w niedzielę noworoczną.

17. Opłatek Kół Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 07 stycznia o godz. 17.30 w sali OSP w Pustelniku. Wszystkich członków Kół Różańcowych oraz sympatyków różańca serdecznie zapraszam.

18. W niedzielę 08 stycznia, po Mszy Św. o godz. 12.30, w naszym kościele, spotkanie dla osób planujących w przyszłym roku pielgrzymkę do Ziemi Św. W spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel biura z którym wybieramy się na tę pielgrzymkę. Wszystkich, którzy już się zapisali oraz ewentualnie jeszcze pragnących się zapisać, serdecznie na to spotkanie zapraszam.

19. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content