Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przeżywamy uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej dzisiaj już nie będzie.

2. Ofiary które na Pasterce złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Wszystkim za przekazane dziś na ten cel ofiary, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Przeżywać będziemy święto męczeństwa Św. Szczepana. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane w/g porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Ofiary, które jutro złożymy na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej diecezji. Wszystkim za przekazane na ten cel ofiary z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

4. W piątek przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

5. W sobotę 31 grudnia – ostatni dzień starego roku. O godz. 17.00 Msza Św. dziękczynna a po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę – pierwszy dzień Nowego Roku a jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu przypada również uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

7. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

8. Tegoroczną wizytę duszpasterską – tzw. „ Kolędę” rozpoczniemy zaraz po świętach od 27 grudnia. We wtorek 27 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. We środę 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego. We czwartek 29 grudnia (będziemy na odwiedzinach we dwóch) chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa i Zawiesiuch i w piątek 30 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek. We wtorek, środę i piątek wizytę rozpoczynać będziemy od godz. 9.00 natomiast we czwartek od godz. 9.30. Bardzo proszę – tak jak było to dotychczas – o pojazdy z wiosek. Po przerwie noworocznej, wizytę duszpasterską wznowimy od 3 stycznia. We wtorek 03 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach: Bocznej, Krótkiej i Cichej oraz przy ulicy Goździk; we środę 04 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić również mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicy Szkolnej od n-ru 2 do n-ru 18 ( tylko po stronie n-rów parzystych) oraz przy ulicy Polnej. We wtorek i we środę początek wizyty od godz. 18.30. We czwartek 05 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicy Szkolnej od n-ru 20 do n-ru 74A po stronie n-rów parzystych oraz rodziny z Kątów Goździejewskich I, mieszkające przy ul. Szkolnej a także rodziny zamieszkujące przy ulicy Szkolnej od n-ru 3 do n-ru 41B ( po stronie numerów nieparzystych) oraz rodziny zamieszkujące przy ulicach Świerkowej, Leśnej i Lipowej. Początek wizyty od godz. 17.00. W sobotę 7 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Początek wizyty od godz. 9.00. Dalszy porządek wizyty duszpasterskiej będzie podany w niedzielę noworoczną.

9. Moi Drodzy! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którym zawdzięczamy świąteczny wystrój naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję P. Zenonowi Kwaśniewskiemu z Kątów Goździejewskich I, Państwu Szczepańskim z ul. Goździk, Państwu Stanisławowi i Mariannie Wieczorkom z Walercina za ofiarowane do kościoła choinki, bardzo serdecznie dziękuję Panom strażakom za pomoc w ustawieniu i udekorowaniu lampkami tych dużych choinek, dziękuję młodzieży Oazowej za pomoc przy dekorowaniu żłóbka. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Państwa Wiesława i Żanety Jackiewiczów za przygotowanie dekoracji świątecznych i przygotowanie kościoła do użytku po tych wszystkich pracach dekoracyjnych. Bóg Wam zapłać kochani za ten trud, pracę i życzliwość.

10. Słowa uznania i szczerej wdzięczności kieruję też do naszej scholi za wspaniały koncert kolęd i ten świąteczny klimat w jakim dzięki Wam możemy przeżywać ten wyjątkowy czas. Dziękuję P. Piotrowi za przygotowanie koncertu, muzykom którzy tu dzisiaj świętują wraz z nami radość Bożego Narodzenia. Bóg zapłać Wam za to wszystko.

11. W niedzielę 08 stycznia, po Mszy Św. o godz. 12.30, w naszym kościele, spotkanie dla osób planujących w przyszłym roku pielgrzymkę do Ziemi Św. W spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel biura z którym wybieramy się na tę pielgrzymkę. Wszystkich, którzy już się zapisali oraz ewentualnie jeszcze pragnących się zapisać, serdecznie na to spotkanie zapraszam.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.