Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01.01.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przeżywamy pierwszy dzień Nowego 2017 Roku a jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Dzisiaj przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

2. W piątek 06 stycznia, przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną u nas popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. w tym dniu w/g porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Św. po modlitwie po Komunii Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Kadzidło spalane w domu jest znakiem, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na chwałę Boga a kreda którą znaczymy drzwi naszych domów jest znakiem przyjęcia przez nas Wcielonego Syna Bożego.

3. W piątek przypada też I Piątek Miesiąca.

4. Ofiary złożone na tacę w piątkową uroczystość, przeznaczone są na potrzeby misji.

5. Z racji uroczystości, w piątek post nas nie obowiązuje.

6. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.30 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. Wszystkich członków Żywego Różańca jak również miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

7. Opłatek Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 17.30 w sali OSP w Pustelniku. Wszystkich członków Żywego Różańca jak również miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszam wszystkie dzieci. Po Mszy Św. dla dzieci specjalne błogosławieństwo.

9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie osób planujących wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej w październiku. W spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel biura z którym planujemy wyjazd. Wszystkich proszę o obecność.

10. W niedzielę 15 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Wszystkich proszę o obecność.

11. Również w niedzielę 15 stycznia, ale po Mszy Św. o godz. 17.00, rozpoczęcie tegorocznego Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać Wam moi drodzy za życzliwe przyjęcie. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na rzecz parafii i bardzo sprawnie zorganizowany transport.

W tym tygodniu, chcielibyśmy z wizytą duszpasterską odwiedzić kolejne rodziny:
– we wtorek 03 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach: Bocznej, Krótkiej i Cichej oraz przy ulicy Goździk – początek wizyty od godz. 18.30.
– we środę 04 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić również mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicy Szkolnej od n-ru 2 do n-ru 18 ( tylko po stronie n-rów parzystych) oraz przy ulicy Polnej – początek wizyty od godz. 18.30.
– we czwartek 05 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicy Szkolnej od n-ru 20 do n-ru 74A po stronie n-rów parzystych oraz rodziny z Kątów Goździejewskich I, mieszkające przy ul. Szkolnej a także rodziny zamieszkujące przy ulicy Szkolnej od n-ru 3 do n-ru 41B (po stronie numerów nieparzystych) oraz rodziny zamieszkujące przy ulicach Świerkowej, Leśnej i Lipowej. Początek wizyty od godz. 17.00.
– w sobotę 7 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Początek wizyty od godz. 9.00.

Natomiast od poniedziałku 09 stycznia stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach:
– 09 stycznia w poniedziałek – przy ulicy Nadrzecznej od n-ru 1 do n-ru 17 (tylko po stronie nieparzystej), początek wizyty od godz. 18.30;
– 10 stycznia we wtorek – mieszkańców ulicy Nadrzecznej od n-ru 2 do n-ru 18 ( tylko po stronie parzystej), początek wizyty od godz. 18.00;
– 11 stycznia we środę – mieszkańców ulicy Nadrzecznej od n-ru 20 do n-ru 38(tylko po stronie parzystej) początek wizyty od godz. 18.00;
– 12 stycznia we czwartek – mieszkańców Kątów Goździejewskich (tej części obok Walercina) i ulicy Południowej – początek wizyty od godz. 18.00;
– 13 stycznia w piątek – mieszkańców Kątów Goździejewskich (tzw. Góreczka) – początek wizyty od godz. 18.30;
– 14 stycznia w sobotę – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki i Gorzanki. Początek wizyty od godz. 9.00.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.