Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Wszystkich proszę o obecność.

3. Również dzisiaj, ale po Mszy Św. o godz. 17.00, rozpoczęcie tegorocznego Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

5. W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Rafał Piwek, kaw. z par. tut. i Żaneta Banaszek, panna z par. Św. Stanisława BM w Postoliskach. Są to ich już drugie zapowiedzi. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszę o kontakt w kancelarii parafialnej.

6. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie. Wraz z naszą scholą po Mszy Św. o godz. 9.00 śpiewać będziemy kolędy. Wszystkich starszych i młodszych na nasze wspólne kolędowanie serdecznie zapraszamy.

7. Nasza schola rozprowadza książeczki dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Książeczki są w cenie 6 zł.

8. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać Wam moi drodzy za życzliwe przyjęcie. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na rzecz parafii i bardzo sprawnie zorganizowany transport.

W tym tygodniu, chcielibyśmy z wizytą duszpasterską odwiedzić kolejne rodziny:
– w poniedziałek 16 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ul. Warszawskiej ( n-ry 1 i 3), ulicy Wąskiej oraz mieszkańców Goździówki, którzy zawsze przyjmowali po kolędzie od ul. Warszawskiej i od Goździówki będę zaczynał, początek wizyty od godz. 18.00 oraz ulic Brzozowej i Osiedlowej(ale tylko n-ry nieparzyste) – początek wizyty również od godz. 18.00;
– we wtorek 17 stycznia – mieszkańców ul. Warszawskiej (od n-ru 2 do n-ru 30) – tylko po stronie n-rów parzystych oraz ul. Osiedlowej (tylko n-ry parzyste) i Goździówki 19 i 23, początek wizyty od godz. 18.30;
– we środę 18 stycznia – mieszkańców ul. Warszawskiej (od n-ru 34 do n-ru 40A), początek wizyty od godz. 18.30;
– we czwartek 19 stycznia – mieszkańców ul. Warszawskiej od n-ru 11 do n-ru 27, początek wizyty od godz. 18.00;
– w piątek 20 stycznia – jeden z nas odwiedzi mieszkańców ul. Warszawskiej od n-ru 31 do n-ru 39 oraz mieszkańców Kątów Goździejewskich I (te domy, które są przy ul. Warszawskiej); początek wizyty od godz. 17.00, drugi z nas odwiedzi mieszkańców Cięciwy – początek wizyty od godz. 17.00 i trzeci z nas odwiedzi mieszkańców ulic Jaskółki a później Spacerowej, początek wizyty od godz. 18.30;
– natomiast w sobotę 21 stycznia odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich I ( jeden z nas rozpocznie od ul. Słonecznej a drugi od strony szosy mińskiej), trzeci odwiedzi mieszkańców Poręby.

W następnym tygodniu – od 23 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić kolejne rodziny:
– w poniedziałek 23 stycznia – mieszkańców Choin od początku do n-ru 11 włącznie;
– we wtorek 24 stycznia – mieszkańców Choin od n-ru 12 do n-ru 17 włącznie;
– we środę 25 stycznia – mieszkańców Choin od n-ru 19 do n-ru 28 włącznie;
– we czwartek 26 stycznia – mieszkańców Choin od n-ru 30 do końca;
– w piątek 27 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Wólki Wybranieckiej oraz kilka rodzin z Goździówki, zamieszkujących po sąsiedzku z Wólką Wybraniecką. Jeden z nas rozpocznie na Goździówce od godz. 17.00, drugi na początku Wólki Wybranieckiej również od godz. 17.00. Trzeci z nas od godz. 18.30.
– w sobotę 28 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić rodziny zamieszkujące w Goździówce i w Ciopanie, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content