Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2017 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

3. Także dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

4. We środę 25 stycznia przeżywać będziemy święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 17.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. W piątek, po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

6. Zwracam się z serdeczną prośbą do Państwa Sołtysów o przeprowadzenie drugiej części zbiórki na remont naszych organów. Przyjęliśmy na jesieni, że kwota niezbędna dla wypłacenia się za kapitalny remont organów to 120 zł od rodziny. Część rodzin już ofiarowała całą tę sumę, niektórzy część tej sumy, każdy tyle ile wtedy mógł. Jesienią zebraliśmy 58.100 zł. Całość prac będzie kosztować 82.000 zł plus roboty stolarskie które niebawem rozpoczniemy. Wypłaconych zostało już 40.000 zł. Bardzo proszę o przeprowadzenie w lutym tej zbiórki.

7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać Wam moi drodzy za życzliwe przyjęcie. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na rzecz parafii i bardzo sprawnie zorganizowany transport.

W tym tygodniu, chcielibyśmy z wizytą duszpasterską odwiedzić kolejne rodziny:
– w poniedziałek 23 stycznia – mieszkańców Choin od początku do n-ru 11 włącznie – początek wizyty od godz. 18.00 oraz mieszkańców Poręb (początek od drogi mińskiej w kierunku środka wsi – ks. Jakub odwiedzi w poniedziałek 14 domów), tu początek wizyty od godz. 17.00;
– we wtorek 24 stycznia – mieszkańców Choin od n-ru 12 do n-ru 17 włącznie – początek wizyty od godz. 18 a także mieszkańców Poręb – od środka wsi, początek wizyty od godz. 17.00;
– we środę 25 stycznia – mieszkańców Choin od n-ru 19 do n-ru 28 włącznie, początek wizyty od godz. 18.30;
– we czwartek 26 stycznia – mieszkańców Choin od n-ru 30 do końca, początek wizyty od godz. 18.00;
– w piątek 27 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Wólki Wybranieckiej oraz kilka rodzin z Goździówki, zamieszkujących po sąsiedzku z Wólką Wybraniecką. Jeden z nas rozpocznie na Goździówce od godz. 17.00, drugi na początku Wólki Wybranieckiej również od godz. 17.00. Trzeci z nas od godz. 18.30.
– w sobotę 28 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić rodziny zamieszkujące w Goździówce i w Ciopanie, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.

W następnym tygodniu chcielibyśmy odwiedzić:
– w poniedziałek 30 stycznia – rodziny zamieszkujące w Wólce Konstancji, zaczniemy od strony Gorzanki i odwiedzimy 20 domów, początek wizyty od godz. 18.00.
– we wtorek 31 stycznia – odwiedzimy również mieszkańców Wólki Konstancji – od środka wioski do końca. Początek wizyty we wtorek od godz. 18.30.
– we środę 1 lutego – chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Granicznej w Pustelniku – początek wizyty od godz. 18.00.
– w sobotę 4 lutego – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich II. Początek wizyty od godz. 9.00.

8. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie. Wraz z naszą scholą po Mszy Św. o godz. 9.00 śpiewać będziemy kolędy. Wszystkich starszych i młodszych na nasze wspólne kolędowanie serdecznie zapraszamy.

9. Nasza schola rozprowadza książeczki dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Książeczki są w cenie 6 zł.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.