Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie. Wraz z naszą scholą po Mszy Św. o godz. 9.00 śpiewać będziemy kolędy. Wszystkich starszych i młodszych na nasze wspólne kolędowanie serdecznie zapraszamy.

3. Nasza schola rozprowadza książeczki dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Książeczki są w cenie 6 zł.

4. Po Mszy Św. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

5. We czwartek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, które łączy się z tajemnicą narodzenia Bożego Syna. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Na Msze Św. w tym dniu przychodzimy ze świecami. Błogosławieństwo świec na początku każdej Mszy Św. Jednocześnie w Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Ogarniamy naszą modlitwą osoby, które podjęły w swoim życiu drogę całkowitego ofiarowania się na służbę Bogu. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych. Tak zaplanujmy sobie czas we czwartek, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy Św. Wszystkich serdecznie zapraszam.

6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30. Msza Św. dla nich o godz. 16.00. Dzieci serdecznie zapraszamy. Spowiedź dla dorosłych od godz. 16.30, Msza Św. wieczorna o godz. 17.00.

7. W piątek, po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

8. Z racji I Soboty Miesiąca, o godz. 15.30 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. Nabożeństwo Fatimskie i różaniec prowadzony przez Żywy Różaniec. Wszystkich członków Żywego Różańca oraz sympatyków modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV. Bardzo serdecznie proszę rodziców o obecność.

11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać Wam moi drodzy za życzliwe przyjęcie. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na rzecz parafii i bardzo sprawnie zorganizowany transport.

W tym tygodniu, chcielibyśmy z wizytą duszpasterską odwiedzić kolejne rodziny:
– w poniedziałek 30 stycznia – rodziny zamieszkujące w Wólce Konstancji, zaczniemy od strony Gorzanki i odwiedzimy 20 domów, początek wizyty od godz. 18.00.
– we wtorek 31 stycznia – odwiedzimy również mieszkańców Wólki Konstancji – od środka wioski do końca. Początek wizyty we wtorek od godz. 18.30.
– we środę 1 lutego – chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Granicznej w Pustelniku – początek wizyty od godz. 18.00.
– w sobotę 4 lutego – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich II. Początek wizyty od godz. 9.00.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content