Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

2. We wtorek przeżywać będziemy święto Św. Św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa – patronów Europy. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

3. W piątek, po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

4. W dni powszednie lutego są jeszcze wolne intencje mszalne. Osoby, które chciałyby zarezerwować intencję zapraszam do zakrystii.

5. Nasza schola rozprowadza książeczki dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Książeczki są w cenie 6 zł. Bardzo serdecznie je polecam.