Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po wieczornej Mszy w. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

2. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową a tym samym rozpoczynamy nasz tegoroczny Wielki Post. We Środę Popielcową, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Zadbajmy moi drodzy o to, aby rozpocząć tegoroczny czas Wielkiego Postu od Eucharystii i pojednania z Bogiem. Wszystkich Was we środę bardzo serdecznie zapraszam.

3. Przy okazji rozpoczynającego się Wielkiego Postu, warto sobie przypomnieć przepisy postne: powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w Wigilię Narodzenia Pańskiego; post ścisły – czyli ilościowy i jakościowy – obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia we Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Uzasadniona niemożliwość zachowania postu w piątki w ciągu roku (za wyjątkiem Wielkiego Piątku), domaga się od chrześcijanina podjęcia innej formy pokuty.

4. We Środę Popielcową rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od Środy Popielcowej będzie wyłożona Księga Trzeźwości. O podjęcie modlitw i o taką ofiarę w intencji osób uzależnionych bardzo serdecznie wszystkich Was proszę.

5. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 15.30 i Msza Św. dla Nich o godz. 16.00. Od 16.00 spowiedź dla dorosłych, wieczorna Msza Św. o godz. 17.00 i bezpośrednio po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

6. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.30 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo i różaniec prowadzony przez nasze Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Natomiast po Mszy Św. o godz. 11.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. Z udziałem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej jak również Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania raz w tygodniu odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Starajmy się ten odpust zyskiwać, niech boża łaska w tym świętym czasie Postu towarzyszy nam każdego dnia.

9. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od czwartku 16 marca a zakończymy je w niedzielę 19 marca. Prowadzić je będzie O. Maciej Ziemba z zakonu O. Dominikanów. Msze Św. z naukami dla dorosłych będą o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Msze Św. szkolne o godz. 10.00 i 11.30. Szczegółowy program będzie wywieszony przed kościołem od przyszłej niedzieli. Taca z niedzieli 19 marca będzie naszym darem za czas rekolekcji na potrzeby zakonu O. Dominikanów.

10. W przyszłą niedzielę chciałbym też złożyć Wam krótkie sprawozdanie za rok 2016.

11 We wtorek 7 marca chciałbym prosić Radę Parafialną o spotkanie. Spotkamy się tradycyjnie na plebanii o godz. 19.00.

12. Zakończyła się już peregrynacja obrazu Matki Bożej Dobrej Drogi w Pustelniku. Bardzo serdecznie dziękuję za zebrane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. W pierwszej części Pustelnika zebrano 4.940 zł, teraz w drugiej 3.880 zł. Razem z Pustelnika przy okazji nawiedzenia przekazano na potrzeby parafii 8.820 zł. Bóg zapłać Wam moi drodzy za pamięć i życzliwą pomoc.

13. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować mieszkańcom Krubek – Górek za II ratę zebranych ofiar na remont naszych organów. Zebranych zostało 410 zł. Bóg zapłać za ofiary i trud przeprowadzonej zbiórki. Dziękuję też indywidualnym ofiarodawcom, za ofiary złożone na remont naszych organów. Bóg zapłać za życzliwą pamięć.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.