Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po wieczornej Mszy w. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

2. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową a tym samym rozpoczynamy nasz tegoroczny Wielki Post. We Środę Popielcową, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Zadbajmy moi drodzy o to, aby rozpocząć tegoroczny czas Wielkiego Postu od Eucharystii i pojednania z Bogiem. Wszystkich Was we środę bardzo serdecznie zapraszam.

3. Przy okazji rozpoczynającego się Wielkiego Postu, warto sobie przypomnieć przepisy postne: powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w Wigilię Narodzenia Pańskiego; post ścisły – czyli ilościowy i jakościowy – obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia we Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Uzasadniona niemożliwość zachowania postu w piątki w ciągu roku (za wyjątkiem Wielkiego Piątku), domaga się od chrześcijanina podjęcia innej formy pokuty.

4. We Środę Popielcową rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od Środy Popielcowej będzie wyłożona Księga Trzeźwości. O podjęcie modlitw i o taką ofiarę w intencji osób uzależnionych bardzo serdecznie wszystkich Was proszę.

5. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 15.30 i Msza Św. dla Nich o godz. 16.00. Od 16.00 spowiedź dla dorosłych, wieczorna Msza Św. o godz. 17.00 i bezpośrednio po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

6. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.30 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo i różaniec prowadzony przez nasze Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Natomiast po Mszy Św. o godz. 11.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. Z udziałem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej jak również Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania raz w tygodniu odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Starajmy się ten odpust zyskiwać, niech boża łaska w tym świętym czasie Postu towarzyszy nam każdego dnia.

9. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od czwartku 16 marca a zakończymy je w niedzielę 19 marca. Prowadzić je będzie O. Maciej Ziemba z zakonu O. Dominikanów. Msze Św. z naukami dla dorosłych będą o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Msze Św. szkolne o godz. 10.00 i 11.30. Szczegółowy program będzie wywieszony przed kościołem od przyszłej niedzieli. Taca z niedzieli 19 marca będzie naszym darem za czas rekolekcji na potrzeby zakonu O. Dominikanów.

10. W przyszłą niedzielę chciałbym też złożyć Wam krótkie sprawozdanie za rok 2016.

11 We wtorek 7 marca chciałbym prosić Radę Parafialną o spotkanie. Spotkamy się tradycyjnie na plebanii o godz. 19.00.

12. Zakończyła się już peregrynacja obrazu Matki Bożej Dobrej Drogi w Pustelniku. Bardzo serdecznie dziękuję za zebrane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. W pierwszej części Pustelnika zebrano 4.940 zł, teraz w drugiej 3.880 zł. Razem z Pustelnika przy okazji nawiedzenia przekazano na potrzeby parafii 8.820 zł. Bóg zapłać Wam moi drodzy za pamięć i życzliwą pomoc.

13. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować mieszkańcom Krubek – Górek za II ratę zebranych ofiar na remont naszych organów. Zebranych zostało 410 zł. Bóg zapłać za ofiary i trud przeprowadzonej zbiórki. Dziękuję też indywidualnym ofiarodawcom, za ofiary złożone na remont naszych organów. Bóg zapłać za życzliwą pamięć.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content