Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Natomiast po Mszy Św. o godz. 11.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po wieczornej Mszy w. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

3. We najbliższy wtorek 7 marca zapraszam Radę Parafialną na spotkanie. Spotkamy się tradycyjnie na plebanii o godz. 19.00.

4. W piątek zapraszam wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 15.30 i Msza Św. dla Nich o godz. 16.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00 i bezpośrednio po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

5. Z udziałem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej jak również Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania raz w tygodniu odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Starajmy się ten odpust zyskiwać, niech boża łaska w tym świętym czasie Postu towarzyszy nam każdego dnia.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Ad Gentes. Po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na pomoc dla misjonarzy.

8. Zbliża się czas naszych tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Przeżywać je będziemy od czwartku 16 marca a zakończymy je w niedzielę 19 marca. Prowadzić je będzie O. Maciej Ziemba z zakonu O. Dominikanów. Porządek Rekolekcji będzie następujący: we czwartek 16 marca i w piątek 17 marca, Msze Św. z naukami dla dorosłych będą o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Msze Św. szkolne o godz. 10.00 i 11.30. Spowiedź tylko we czwartek i w piątek rano od godz. ok. 8.00 a po południu od godz. 16.30. W sobotę 18 marca, Msze Św. z naukami dla dorosłych o godz. 8.30, 16.00 i 18.00. Msza Św. szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej o godz. 10.00. W niedzielę 19 marca zakończenie Rekolekcji. Na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy szczególnie młodzież, na godz. 11.00 dzieci ze szkoły podstawowej i rodziców, na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy dorosłych i na 17.00 również zapraszamy dorosłych. Taca z niedzieli 19 marca będzie naszym darem za czas rekolekcji na potrzeby zakonu O. Dominikanów.

9. W dniach Rekolekcji są jeszcze wolne intencje. Osoby które chciałyby zarezerwować intencje zapraszam do zakrystii. Osoby które zarezerwowały intencje w dniach 23, 24 i 25 marca, proszę o kontakt w zakrystii.

10. Nasza parafia organizuje wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd będzie miał miejsce w niedzielę 02 kwietnia o godz. 7.30. Koszt wyjazdu 45 zł. Osoby chętne mogą się zapisywać w zakrystii.

11. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować mieszkańcom Ciopanu za II ratę zebranych ofiar na remont naszych organów. Zebranych zostało 500 zł. Bóg zapłać za ofiary i trud przeprowadzonej zbiórki. Dziękuję też indywidualnym ofiarodawcom, za ofiary złożone na remont naszych organów. Bóg zapłać za życzliwą pamięć.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content