Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2017 r.

1. W naszej parafii, gościmy dzisiaj przedstawiciela Wydziału Misyjnego naszej diecezji. Dzielił się z nami przeżyciami z pracy naszych diecezjalnych misjonarzy a po Mszy Św. będziemy mogli nabywać pamiątki związane z misjami, z których dochód przeznaczony jest na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym w Sierra Leone na zachodnim wybrzeżu Afryki Środkowej. Wszystkim, za życzliwą pomoc serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00. Bezpośrednio po Mszy Św. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali zarówno dzisiaj jak i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

4. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

5. W piątek zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Drogę Krzyżową. O godz. 15.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, Msza Św. dla nich o godz. 16.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00 a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych.

6. W przyszłą sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 16.00 Msza Św. w intencjach Kółek Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. Wszystkich z Kółek Żywego Różańca i miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.

8. W piątek 07 kwietnia przeżywać będziemy Drogę Krzyżową na ulicach Pustelnika. Zmieniony będzie porządek nabożeństw w tym dniu. Msze Św. 07 kwietnia będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 19.00 rozpoczniemy uroczystą Drogę Krzyżową. Bardzo proszę o przygotowanie rozważań stacji: Oazę, scholę, Państwa Nauczycieli z naszej szkoły, Panie Nauczycielki z Przedszkola, Strażaków, Koła Żywego Różańca, ministrantów, rodziców. Przejdziemy od naszego kościoła ul. Goździk do ul. Szkolnej i ul. Szkolną do Kościoła. Już dzisiaj na to modlitewne nasze spotkanie, Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam.

9. Od przyszłego tygodnia, czyli od 03 kwietnia, można już zgłaszać Chrzty na święta. Chrzty są możliwe zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 12.30.

10. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna tylko we środę i w piątek.

11. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Pustelnika i P. sołtysowi Pawłowi Mielcarzowi za zebrane ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Zebranych zostało 1310 zł. a na organy jako II ratę, zebranych zostało 310 zł. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Gorzanki i Panu Sołtysowi Bogdanowi Główka za zebrane ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Zebranych zostało 233 zł, oraz za ofiary na remont naszych organów. Zebranych zostało 50 zł. Bóg zapłać za życzliwą pamięć i pomoc.

12. Nasza parafia organizuje wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd będzie miał miejsce w niedzielę 02 kwietnia o godz. 7.30. Koszt wyjazdu 45 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby chętne mogą się zapisywać w zakrystii.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.