Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02.04.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy Św. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali zarówno dzisiaj jak i w przyszłą Niedzielę, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

4. Od jutra można już zgłaszać Chrzty na święta. Chrzty są możliwe zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 12.30.

5. W najbliższy piątek 07 kwietnia przeżywać będziemy Drogę Krzyżową na ulicach Pustelnika. Zmieniony będzie porządek nabożeństw w tym dniu. Msze Św. w piątek o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 19.00 rozpoczniemy uroczystą Drogę Krzyżową. Bardzo proszę o poprowadzenie rozważań stacji: Oazę, scholę, Państwa Nauczycieli z naszej szkoły, Panie Nauczycielki z Przedszkola, Strażaków, Koła Żywego Różańca, ministrantów, rodziców. Przejdziemy od naszego kościoła ul. Goździk do ul. Szkolnej i ul. Szkolną do Kościoła. Już dzisiaj na to modlitewne nasze spotkanie, Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam.

6. Również w piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. Msza Św. o godz. 17.00. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.30, Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

7. W sobotę od godz. 9.00 chcielibyśmy wyjechać do chorych ze spowiedzią i Komunią Św. Wyjedzie ks. Tomasz, ponieważ ja będę na spowiedzi w Trawach. Dlatego bardzo proszę o pojazd i kierowcę. Chorych możemy zgłaszać już w zakrystii.

8. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie ministrantów. Wszystkich ministrantów bardzo proszę o konieczną obecność.

9. Również w sobotę o godz. 15.00, w salce przy zakrystii spotkanie bielanek i sypaczek. Panie proszą zarówno dziewczynki jak i starsze bielanki o obecność.

10. W sobotę w naszej parafii będzie dekanalne spotkanie Oazowe. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Uroczyste poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św. Jeśli nie będzie padało i pogoda na to pozwoli, poświęcenie palm będzie przy krzyżu na zewnątrz kościoła.

12. W następnym tygodniu po Niedzieli Palmowej, przeżywać będziemy Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek uroczysta liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje żadnych posług sakramentalnych. O godz. 15.00 uroczyste rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 14.00. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. W Wielki Czwartek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy po liturgii do godz. 21.00. W Wielki Piątek adoracja od godz. 8.00. Po liturgii Wielkopiątkowej do godz. 21.00. Bardzo serdecznie zapraszam do adoracji naszą straż, mnistrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz każdego z Was moi drodzy. Znajdźmy wreszcie trochę czasu by pobyć z Panem Jezusem. Zapraszam Was wszystkich.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Rezurekcja o godz. 6.00, później Msze Św. o godz. 11.00 i o 12.30. Wszystkich w tym dniu do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku niedzielnego.

14. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc w zorganizowaniu kwiatów dla naszych sypaczek na procesję rezurekcyjną. Kto może to o tę pomoc bardzo proszę.

15. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i we środę.

16. Prawdopodobnie od jutra w kaplicy będą już zaczynały się prace dekoracyjne na święta. Dlatego proszę by przez kaplicę już nie wchodzić.

17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content