Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 09.04.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Od najdawniejszych czasów, Kościół w tym dniu upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Chrześcijanie obchodzili to wydarzenie niosąc gałązki palm i poświęcone nieśli je do domu. Zgodnie z tym zwyczajem, poświęcenie palm tylko na początku każdej Mszy Św.

2. Porządek Mszy Św. dziś jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

4. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wszystkich Was moi drodzy na tę wyjątkową wieczorną liturgię zapraszam. Po liturgii Wieczerzy Pańskiej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. Możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, uczestnicząc w śpiewie pieśni „Sław języku tajemnicę”.

5. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00. Zgodnie z najdawniejszą tradycją, Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii jak również i innych sakramentów. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa rozpoczynamy uroczyście Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz. 18.00. Adoracja przy grobie Pana Jezusa do godz. 21.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

6. Od Wielkiego Piątku trwa święty post paschalny, kiedy to zgodnie z pierwotną tradycją, Kościół pości „ gdyż Oblubieniec został zabrany”. Obowiązuje nas post ścisły, który powinien trwać do zakończenia Wigilii Paschalnej. Z pobożnym udziałem w adoracji Krzyża, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wszystkich na Wielkopiątkowe uroczystości bardzo serdecznie zapraszam. Zadbajmy o to, by w dniu śmierci Pana Jezusa, nikogo z nas pod Jego Krzyżem nie zabrakło.

7. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 14.00 co pół godziny. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Pamiętajmy, na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy nasze świece chrzcielne. Z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

8. Przy okazji święcenia pokarmów na nasze stoły wielkanocne możemy nabyć u ministrantów wodę święconą. Nie zapominajmy też, że do Wigilii Paschalnej obowiązuje nas post paschalny.

9. W te święte dni Triduum Paschalnego, bardzo serdecznie zapraszam do adoracji mnistrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków oraz każdego z Was moi drodzy. Znajdźmy wreszcie trochę czasu by pobyć z Panem Jezusem. Zapraszam Was wszystkich z całego serca.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00. Zapraszam bardzo serdecznie Was wszystkich a szczególnie ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Wieczorem, Mszy Św. nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

11. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt, przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u.

12. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Poniedziałek Wielkanocny, po Mszy Św. o godz. 11.00.

13. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Kątów Goździejewskich II i Pani Jadwidze Kulma, za przeprowadzoną zbiórkę na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Zebranych zostało 438 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wólki Konstancji i osobie zbierającej, za ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Zebranych zostało 200 zł.

14. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc w zorganizowaniu kwiatów dla naszych sypaczek na procesję rezurekcyjną. Kto może to o tę pomoc bardzo proszę.

15. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i we środę.

16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content