Śp. ks. prał. Tadeusz Wasiluk

Cytat Diecezja Warszawsko-Praska

Śp. ks. prał. Tadeusz Wasiluk

Zmarł 14 kwietnia, pogrzeb 19 kwietnia 2017 roku w Warszawie-Rembertowie

Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zawiadamia:
W Wielki Piątek, 14 kwietnia 2017 roku,
w Szpitalu Klinicznym MSWiA (ul. Wołoska)
we wczesnych godzinach rannych
zmarł w wieku 78. lat,
w 53. roku kapłaństwa
ś. † p.
Ks. prał. Tadeusz Wasiluk

B. proboszcz Parafii MB Królowej Polski w Jabłonnie

Ksiądz prałat Tadeusz Wasiluk urodził się 30 stycznia 1939 roku w Dołsze (Diecezja Siedlecka).

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 24 maja 1964 roku.

W posłudze kapłańskiej pracował jako wikariusz w parafiach: św. Wincentego a Paulo w Otwocku (1964-1967), św. Wawrzyńca DM w Kutnie (1967-1968), Świętej Trójcy w Ząbkach (1968-1972) oraz św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie (1972-1977). W latach 1964 – 1972 był diecezjalnym duszpasterzem osób głuchoniemych Archidiecezji Warszawskiej.

W grudniu 1977 roku został mianowany proboszczem Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku Mińskim i pełnił tę funkcję do 15 marca 1982 roku. Następnie był proboszczem Parafii Świętej Trójcy w Kołbieli (do 15 czerwca 1988 roku) oraz Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim (do 30 czerwca 1993 roku). Sprawując te funkcje był jednocześnie wicedziekanem (kwiecień 1982 – czerwiec 1987) a następnie dziekanem (wrzesień 1987 – czerwiec 1988) Dekanatu Siennickiego. Jako proboszcz w Mińsku Mazowieckim był dziekanem Dekanatu Mińskiego – Narodzenia NMP (czerwiec 1988 – czerwiec 1993).

Przez dwadzieścia jeden lat (22.06.1993 – 23.08.2014) był proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie. Po osiągnięciu wieku emerytalnego zamieszkał (w sierpniu 2014 roku) w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

We wrześniu 1985 roku został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu. Biskup Kazimierz Romaniuk 24 grudnia 1993 roku powołał go do Kapituły Kolegiackiej w Radzyminie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się
w środę, 19 kwietnia 2017 roku:

– o godz. 11.00 Msza Święta w Domu Księży Emerytów w Otwocku

– o godz. 14.00 Msza pogrzebowa
w Parafii MB Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie (ul. Grzybowa1).

Po Eucharystii nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego
na miejscowy cmentarz parafialny.

Dobry Jezu, okaż Ks. Tadeuszowi swoje miłosierdzie!