Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego – Niedzielę Miłosierdzia. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto dzisiaj przed Najświętszym Sakramentem pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zyskuje odpust zupełny. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

3. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. jutro w naszym kościele o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. We wtorek przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień imienin Ks. Biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach.

5. Wtorek to także dzień naszych modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo Boże dla ludzi pracujących na roli.

6. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich serdecznie zapraszam.

7. W sobotę przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Europy.

8. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, 3 maja, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, modlić się będziemy w intencji OSP w Pustelniku i wszystkich strażaków. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.