Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Od jutra rozpoczynamy maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele zasadniczo po Mszy Św. o godz. 18.00. Wyjątkiem są czwartki, kiedy nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00 i przyszła niedziela, nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. o godz. 9.00.

3. We środę przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. we środę będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo majowe podczas którego odnowimy milenijny Akt oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

4. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, 3 maja, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, modlić się będziemy w intencji OSP w Pustelniku i wszystkich strażaków. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam, nie tylko strażaków.

5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. Msza Św. o godz. 17.00. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. nabożeństwo majowe.

6. W sobotę przeżywać będziemy święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także I Sobota Miesiąca. O godz. 16.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Msza Św. wieczorna o godz. 18.00 a po tej Mszy Św. nabożeństwo majowe.

7. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne wraz z nabożeństwem majowym i procesja wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków, Panów z asysty kościelnej.

8. W przyszły poniedziałek, 08 maja, przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Jest to nasz drugi odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Jakub. Wszystkich Was moi drodzy do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.