Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne wraz z nabożeństwem majowym i procesja wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków, Panów z asysty kościelnej.

2. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. Jutro, w poniedziałek 08 maja, przypada uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Jest to nasz drugi odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa będzie odprawiana o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Jakub. Wszystkich Was moi drodzy do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. Trwa maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele zasadniczo po Mszy Św. o godz. 18.00. Wyjątkiem są czwartki, kiedy nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00 i jutrzejsza uroczystość, nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz. 17.30.

5. W piątek o godz. 19.00 będzie majówka w Małkowie przy kapliczce. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00 Mszą Św. w intencji mieszkańców wsi, a później odśpiewamy litanię do Matki Bożej.

6. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień fatimskich. Główne obchody tej rocznicy będą miały miejsce w Radzyminie. Udajemy się tam pielgrzymką autokarową. Wszystkich chętnych zapraszam na tę pielgrzymkę. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 20 zł.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w sali. Zarówno rodziców jak i dzieci proszę o konieczną obecność.

8. Również w przyszłą niedzielę na zakończenie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarchominie.

9. W sobotę 20 maja o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci z racji Rocznicy I Komunii Św. oraz dla rodziców i bliskich dzieci rocznicowych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

10. Rocznica I Komunii Św. będzie w tym roku w niedzielę 21 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.00.

11. Natomiast w niedzielę 28 maja po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się piknik różańcowy. Już dzisiaj wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszam.

12. Moi Drodzy! W kwietniu zbieraliśmy ofiary na dzieła poza parafialne. I tak: w Wielki Piątek – przy adoracji krzyża – zbieraliśmy ofiary na remont Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 830 zł.; w drugi dzień świąt – zbieraliśmy na KUL. Zebraliśmy 1.748,60 zł; w Niedzielę Miłosierdzia zbieraliśmy na Caritas – zebraliśmy 1.757,70 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content