Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo majowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci kl. IV przeżywały uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Zawierzajmy je oraz ich najbliższych Panu Jezusowi i Matce Najświętszej, aby całe swoje życie potrafiły przeżywać w jedności i przyjaźni z Panem Jezusem.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tradycyjne dni modlitw o urodzaje. Wraz z całym Kościołem, w naszych codziennych modlitwach prośmy wspólnie Pana Boga, by nikomu nie brakowało chleba.

4. Trwa maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele zasadniczo po Mszy Św. o godz. 18.00. Wyjątkiem są czwartki, kiedy nabożeństwo majowe jest odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. We wtorek, o godz. 19.00 będzie majówka w Starym Walercinie przy kapliczce. Rozpoczniemy ją ok. godz. 19.00 Mszą Św. w intencji mieszkańców całego Walercina, a później odśpiewamy litanię do Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam.

6. We środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Msze Św. w naszym kościele w tym dniu, o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W piątek, rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństwa majowego.

8. W sobotę, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zadbajmy o to, by każde dziecko miało ze sobą swoją świecę chrzcielną. Zapraszam koniecznie rodziców, dziadków i jeśli to możliwe, rodziców chrzestnych dzieci.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii gościć będziemy Siostrę Loretankę z Loretto, która po Mszach Św. powie nam trochę o różańcu z racji 100- lecia objawień fatimskich a po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się piknik różańcowy. Już dzisiaj wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszam. Wspólnota różańcowa zaprasza też pozostałe wspólnoty parafialne: schole, bielanki, ministrantów, Oazę jak również wszystkich chętnych do udziału w pikniku. Serdecznie zapraszamy.

10. W niedzielę 04 czerwca – w niedzielę Zesłania Ducha Św. – nasze dzieci z kl. III, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. W związku z tym, bardzo serdecznie prosimy osoby niezwiązane rodzinnie z tą uroczystością, o obecność na Mszy Św. o innej godzinie.

11. W ub. niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1.613,30 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

12. W przyszłą niedzielę, na Mszę Św. na godz. 11.00 zapraszam wszystkie dzieci. Będziemy losowali „Ziarenka”.

13. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. O przybycie proszę także młodzież kl. II naszego gimnazjum.

14. Powoli zbliżamy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywanej u nas uroczystością Bożego Ciała. W tym roku przypada ona 15 czerwca. W związku z tym, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:
I Ołtarz: mieszkańców Pustelnika z ulic: Boczna, Nadrzeczna, Jaskółki i Spacerowa;
II Ołtarz: mieszkańców Choin;
III Ołtarz: mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
IV Ołtarz: mieszkańców Łęki

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content