Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 28.05.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo majowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dzisiaj na Mszę Św. na godz. 11.00 zapraszam wszystkie dzieci. Będziemy losowali „Ziarenka” ale także podczas tej Mszy Św. przyjmiemy do grona ministrantów nowych kandydatów.

3. Dziś w naszej parafii gościć będziemy Siostrę Loretankę z Loretto S. Alojzę Hornowską, która na Mszy Św. o godz. 12.30, powie nam kilka słów o różańcu, a później po Mszy Św. odbędzie się piknik różańcowy. Wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszam. Wspólnota różańcowa zaprasza też pozostałe wspólnoty parafialne: schole, bielanki, ministrantów, Oazę jak również wszystkich chętnych do udziału w pikniku. Serdecznie zapraszamy.

4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. O przybycie proszę także młodzież kl. II naszego gimnazjum.

5. Trwa maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. We wtorek, będzie majówka w Pustelniku przy kapliczce na ulicy Nadrzecznej. Rozpoczniemy ją ok. godz. 19.00 Mszą Św. w intencji mieszkańców całego Pustelnika, a później odśpiewamy litanię do Matki Bożej. Natomiast we środę będzie majówka na Goździówce. Rozpoczniemy ją również ok. godz. 19.00 Mszą Św. w intencji mieszkańców całej Goździówki, a później odśpiewamy litanię do Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam.

7. We środę przeżywać będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W środowe święto Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą one odprawiane po wieczornych Mszach Św. za wyjątkiem czwartku, kiedy nabożeństwo jest odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00.

9. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.

10. Wyjątkowo w tym miesiącu, z racji na sobotnią pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy, spotkanie Kółek Różańcowych odbędzie się w piątek. O godz. 18.00 Msza Św. a po Mszy Św. różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca i nabożeństwo czerwcowe. Wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszam.

11. W sobotę od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę wszystkie dzieci o konieczną obecność. Są zaproszeni księża do spowiedzi, proszę też najbliższych dzieci, o skorzystanie w tym dniu ze spowiedzi.

12. Do soboty włącznie, przygotowujemy się na przyjście Ducha Św. Pocieszyciela. Codziennie podczas nabożeństw majowych a później czerwcowych, Nowenna do Ducha Św.

13. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. Pocieszyciela. Podczas Mszy Św. o godz. 9.00, nasze dzieci z klas III przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. W związku z tym, bardzo serdecznie prosimy osoby niezwiązane rodzinnie z tą uroczystością, o obecność na Mszy Św. o innej godzinie.

14. Przyszła niedziela jest także ostatnim w tym roku dniem spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy wszystkich, którzy może jeszcze z różnych względów z tegorocznej spowiedzi wielkanocnej nie skorzystali, by uczynili to jak najprędzej. Serdecznie zapraszamy.

15. Również w przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę, ze względu na I Komunię dzieci, nabożeństwo adoracyjne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją Eucharystyczną po Sumie o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków, asystę kościelną.

16. Tradycyjnie, I niedziela czerwca to dzień naszej wdzięczności Panu Bogu za wszelkie dobra otrzymane od Niego przez naszą Ojczyznę. Po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

17. Poczynając od poniedziałku 05 czerwca przez cały tydzień, trwać będzie „Biały Tydzień” naszych I Komunijnych dzieci. Spotykać się będziemy codziennie o godz. 18.00.

18. W niedzielę 11 czerwca w naszej szkole odbywać się będzie Piknik Rodzinny. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 uroczystą Mszą Św. w intencji rodzin wszystkich uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na Mszę Św. wszystkich uczniów, całe rodziny, dziadków. Po Mszy Św. przejdziemy do szkoły na dalszą część piknikowej zabawy. Jest też bardzo serdeczna prośba do wszystkich rodziców, aby od każdej rodziny ofiarować dla szkoły w woreczku foliowym garść nasion trawy. Taki drobny upominek dla szkoły. Organizatorzy pikniku zapraszają do udziału i wspólnej zabawy wszystkie rodziny z parafii.

19. Powoli zbliżamy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, popularnie nazywanej u nas uroczystością Bożego Ciała. W tym roku przypada ona 15 czerwca. W związku z tym, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:
I Ołtarz: mieszkańców Pustelnika z ulic: Boczna, Nadrzeczna, Jaskółki i Spacerowa;
II Ołtarz: mieszkańców Choin;
III Ołtarz: mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
IV Ołtarz: mieszkańców Łęki

20. W uroczystość Bożego Ciała, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, Mszę Św. Prymicyjną odprawi ks. Dawid Hulecki, który wczoraj w Katedrze Olsztyńskiej przyjął święcenia kapłańskie. Posługiwał w naszej parafii jako diakon we wrześniu i pod koniec października. Po uroczystościach udzieli nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Wszystkich serdecznie zapraszam.

21. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content