Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę, wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego Pocieszyciela. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Podczas Mszy Św. o godz. 9.00, nasze dzieci z klasy III przeżywały uroczystość I Komunii Św. Pamiętajmy o naszych dzieciach w swoich codziennych modlitwach. Niechaj umieją całe swoje życie być zawsze blisko Pana Jezusa.

3. Poczynając od jutrzejszego poniedziałku, 05 czerwca, przez cały tydzień, trwać będzie „Biały Tydzień” naszych I Komunijnych dzieci. Spotykać się będziemy codziennie o godz. 18.00. We czwartek z racji „Białego Tygodnia”, Msza Św. również wieczorem o godz. 18.00.

4. Również dzisiaj, przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Wyjątkowo, ze względu na I Komunię Św. dzieci, nabożeństwo adoracyjne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją Eucharystyczną dziś po Sumie o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków, asystę kościelną.

5. Tradycyjnie, I niedziela czerwca to dzień naszej wdzięczności Panu Bogu za wszelkie dobra otrzymane od Niego przez naszą Ojczyznę. Po wszystkich Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

6. Dzisiejsza niedziela jest także ostatnim w tym roku, dniem spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy wszystkich, którzy może jeszcze z różnych względów z tegorocznej spowiedzi wielkanocnej nie skorzystali, by uczynili to jak najprędzej. Serdecznie zapraszamy.

7. Dziś, możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

8. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

9. We czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Św. w naszej parafii o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze Św. według niedzielnego porządku.

11. Również w przyszłą niedzielę 11 czerwca w naszej szkole odbywać się będzie Piknik Rodzinny. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 uroczystą Mszą Św. w intencji rodzin wszystkich uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na Mszę Św. wszystkich uczniów, całe rodziny, dziadków. Po Mszy Św. przejdziemy do szkoły na dalszą część piknikowej zabawy. Jest też bardzo serdeczna prośba do wszystkich rodziców, aby od każdej rodziny ofiarować dla szkoły w woreczku foliowym garść nasion trawy. Taki drobny upominek dla szkoły. Organizatorzy pikniku zapraszają do udziału i wspólnej zabawy wszystkie rodziny z parafii, zaprośmy też naszych przyjaciół, znajomych.

12. Bardzo serdecznie pragnę zaprosić Radę Parafialną na kolejne nasze spotkanie, we wtorek 13 czerwca. Spotykamy się tradycyjnie na plebanii o godz. 20.00.

13. Już za kilka dni, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, popularnie zwaną u nas uroczystością Bożego Ciała. W tym roku przypada ona 15 czerwca. W związku z tym, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:
I Ołtarz: mieszkańców Pustelnika z ulic: Boczna, Nadrzeczna, Jaskółki i Spacerowa;
II Ołtarz: mieszkańców Choin;
III Ołtarz: mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
IV Ołtarz: mieszkańców Łęki.

14. W uroczystość Bożego Ciała, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, Mszę Św. Prymicyjną odprawi ks. Dawid Hulecki. Posługiwał on w naszej parafii jako diakon we wrześniu i pod koniec października. Po uroczystościach udzieli nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Wszystkich serdecznie zapraszam.

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content