Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

X NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11.06.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę, wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci kl. II, które od września przygotowywać się będą do przyjęcia I Komunii Św. Rodziców proszę o obecność.

3. Również w dzisiejszą niedzielę, w naszej szkole odbywać się będzie Piknik Rodzinny. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 uroczystą Mszą Św. w intencji rodzin wszystkich uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na Mszę Św. wszystkich uczniów, całe rodziny, dziadków. Po Mszy Św. przejdziemy do szkoły na dalszą część piknikowej zabawy. Jest też bardzo serdeczna prośba do wszystkich rodziców, aby od każdej rodziny ofiarować dla szkoły w woreczku foliowym garść nasion trawy. Taki drobny upominek dla szkoły. Organizatorzy pikniku zapraszają do udziału i wspólnej zabawy wszystkie rodziny z parafii, zaprośmy też naszych przyjaciół, znajomych. Cieszmy się byciem razem.

4. Bardzo serdecznie pragnę zaprosić Radę Parafialną na kolejne nasze spotkanie, w najbliższy wtorek 13 czerwca. Spotykamy się tradycyjnie na plebanii o godz. 20.00.

5. Już w najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, popularnie zwaną u nas uroczystością Bożego Ciała. Porządek Mszy Św. w naszej parafii będzie następujący: 8.00, 9.00 i uroczysta Suma o godz. 11.00 po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. W związku z tym, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:
I Ołtarz: mieszkańców Pustelnika z ulic: Boczna, Nadrzeczna, Jaskółki i Spacerowa;
II Ołtarz: mieszkańców Choin;
III Ołtarz: mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
IV Ołtarz: mieszkańców Łęki.
Z udziałem w uroczystej procesji łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Nabożeństwo czerwcowe odprawiane będzie we czwartek podczas procesji. Wszystkich do udziału w procesji i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W uroczystość Bożego Ciała, uroczystą Sumę o godz. 11.00, Mszę Św. Prymicyjną odprawi ks. Dawid Hulecki. Posługiwał on w naszej parafii jako diakon we wrześniu i pod koniec października. Po uroczystościach udzieli nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Wszystkich serdecznie zapraszam.

7. Od piątku po Bożym Ciele, rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków, asystę kościelną.

8. Zwracam się też z serdeczną prośbą do wszystkich życzliwych osób o wsparcie naszych sypaczek kwiatkami. Można je zostawiać w zakrystii.

9. Przez ostatnie tygodnie przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystości Rocznicy oraz I Komunii Św. naszych dzieci. Rodzice dzieci Rocznicowych oraz dzieci I Komunijnych zafundowali parafii dary od dzieci: trybularz z łódką oraz stojak wielofunkcyjny. Jeszcze raz za te dary pragnę rodzicom bardzo serdecznie podziękować. Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na pomoc dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękuję.

11. W ubiegłą niedzielę do puszek zbieraliśmy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 332,87 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

12. Bardzo serdecznie proszę młodzież planującą w przyszłym roku zawarcie związku małżeńskiego o zgłoszenie terminu. Również osoby planujące Msze Św. Gregoriańskie proszę o kontakt. Od września będą przyjmowane intencje na przyszły rok i potem może już być problem.

13. Schola zaprasza chętne osoby grające i śpiewające o włączenie się w śpiewającą już w naszej parafii wspólnotę. Można to uczynić w każdą niedzielę po Mszy Św. Chętnych zapraszamy i mile widzimy!

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content