Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe i procesja z racji Oktawy Bożego Ciała bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 9.00.

2. Dziś, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na pomoc dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

3. Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszej parafii po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem są czwartki, jeśli Msza Św. jest rano, to po rannej Mszy Św.

4. Od piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków, asystę kościelną.

5. We czwartek uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Z tego powodu Mszy Św. rano nie będzie. Msza Św. we czwartek o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt Wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. W tym dniu z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Z racji piątkowej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

7. Również w piątek uroczystość zakończenia Roku Szkolnego. Spotykamy się na Mszy Św. o godz. 8.00 a później przejdziemy do szkoły. Zapraszamy Dyrekcję Szkoły, nauczycieli i wszystkich uczniów.

8. Z racji zakończenia Roku Szkolnego, spowiedź dla uczniów, nauczycieli we czwartek od godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciele. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

10. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omawialiśmy remont i odbudowę organów w kościele, omawialiśmy wstawienie witraża w kaplicy, podjęliśmy decyzję, że kaplica będzie poświęcona Miłosierdziu Bożemu. Stwierdziliśmy także, iż koniecznością jest ogrzanie sali przy kościele, kaplicy i zakrystii. Przygotowania do tych prac rozpoczną się jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję że w 2019 r. uda się nam je rozpocząć.

11. Moi drodzy! W tym roku przeżywać będziemy w naszej parafii wielkie wydarzenie. Będzie to nawiedzenie naszej parafii przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wydarzenie to przeżywać będziemy 30 września i 01 października. Kopia obrazu częstochowskiego będzie w naszej parafii całą dobę. Nawiedzenie poprzedzone zostanie trzydniowym czasem przygotowania na spotkanie z Maryją. Rozpoczniemy ten czas we czwartek 28 września a zakończymy czuwaniem przy Maryi w niedzielę 01 października. Już dzisiaj na te wyjątkowe dni wszystkich Was serdecznie zapraszam.

12. Również we wrześniu ale wcześniej bo w niedzielę 24 września organizujemy Pierwszy Piknik Ogródkowy. Wszystkich posiadaczy ogródków do udziału w tym pikniku serdecznie zapraszamy. Informacje odnośnie Pikniku będą podawane na bieżąco z wyprzedzeniem.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży obecnej kl. II Gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.

14. Schola zaprasza chętne osoby grające i śpiewające o włączenie się w śpiewającą już w naszej parafii wspólnotę. Można to uczynić w każdą niedzielę po Mszy Św. Chętnych zapraszamy i mile widzimy!

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content