Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży obecnej kl. III Gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.

3. Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu ( w poniedziałek, wtorek i środę), będą odprawiane po wieczornej Mszy Św.

4. We środę przypada 9 rocznica ingresu pasterza naszej diecezji Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach.

5. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza Św. w naszej parafii o godz. 8.00, po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie i na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

6. W czwartkową uroczystość możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając katedrę, konkatedrę bądź bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W tym dniu, odpust zupełny mogą uzyskać także te osoby, które posługują się przedmiotami kultu, pobłogosławionymi przez papieża bądź przez biskupa. Do modlitwy należy dodać Wyznanie Wiary.

7. W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Wyjątkowo – ze względu na Mszę Św. ślubną- będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 16.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. Różaniec Fatimski prowadzony przez nasze Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników różańca do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

9. Bardzo serdecznie chcę podziękować mieszkańcom Pustelnika z ulic: Nadrzeczna, Spacerowa, Boczna i Jaskółki za przekazaną ( pozostałą z funduszu zebranego na budowę I ołtarza na Boże Ciało) na kwiaty do kościoła kwotę 120 zł. Bóg zapłać za pomoc i życzliwą pamięć.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content