Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży obecnej kl. III Gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.

3. Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu ( w poniedziałek, wtorek i środę), będą odprawiane po wieczornej Mszy Św.

4. We środę przypada 9 rocznica ingresu pasterza naszej diecezji Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach.

5. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza Św. w naszej parafii o godz. 8.00, po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie i na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

6. W czwartkową uroczystość możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając katedrę, konkatedrę bądź bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W tym dniu, odpust zupełny mogą uzyskać także te osoby, które posługują się przedmiotami kultu, pobłogosławionymi przez papieża bądź przez biskupa. Do modlitwy należy dodać Wyznanie Wiary.

7. W piątek ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Wyjątkowo – ze względu na Mszę Św. ślubną- będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 16.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. Różaniec Fatimski prowadzony przez nasze Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników różańca do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

9. Bardzo serdecznie chcę podziękować mieszkańcom Pustelnika z ulic: Nadrzeczna, Spacerowa, Boczna i Jaskółki za przekazaną ( pozostałą z funduszu zebranego na budowę I ołtarza na Boże Ciało) na kwiaty do kościoła kwotę 120 zł. Bóg zapłać za pomoc i życzliwą pamięć.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.