Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 06.08.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w są odprawiane w naszej parafii według zwykłego, niedzielnego porządku.

2. Z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.

3. We środę przypada święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. Na piątek 18 sierpnia na godz. 19.30 bardzo serdecznie zapraszam całą Radę Parafialną oraz wszystkich Państwa Sołtysów ze wszystkich wiosek naszej parafii. Omawiać będziemy przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez NMP w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Spotkanie odbędzie się w sali w kościele. Wszystkich bardzo proszę o obecność.

7. W kruchcie przy wyjściu z kościoła jest wyłożona Księga Trzeźwości. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Naszym wpisem, ochotnym sercem, odpowiedzmy na apel Episkopatu. Ratujmy naszą Ojczyznę.