Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę Msze Św. są odprawiane w naszej parafii według zwykłego, niedzielnego porządku. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Również dzisiaj w Stanisławowie Gminne Uroczystości Dożynkowe.

3. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św., po Komunii, obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Do wspólnej modlitwy we wtorkową uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek przypada też 97 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Główne uroczystości upamiętniające to wydarzenie będą miały miejsce w Ossowie. W Konkatedrze na Kamionku – będącej wotum Narodu Polskiego za cudowne zwycięstwo nad bolszewikami – dziś Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej patronki naszej Diecezji, możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W najbliższy piątek 18 sierpnia na godz. 19.30 bardzo serdecznie zapraszam całą Radę Parafialną oraz wszystkich Państwa Sołtysów ze wszystkich wiosek naszej parafii. Omawiać będziemy przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez NMP w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Spotkanie odbędzie się w sali przy kościele. Wszystkich bardzo proszę o obecność.

7. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości narodu. W kruchcie przy wyjściu z kościoła jest wyłożona Księga Trzeźwości. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Naszym wpisem, ochotnym sercem, odpowiedzmy na apel Episkopatu. Ratujmy naszą Ojczyznę.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content