Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

3. We wtorek na godz. 19.30 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie na plebanii.

4. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Bartłomieja Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwie serdecznie zapraszam.

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W sobotę 26 sierpnia, parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą zapisywać się w zakrystii. Wyjazd rano o godz. 5.00. Koszt wyjazdu 60 zł.

8. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości narodu. W kruchcie przy wyjściu z kościoła jest wyłożona Księga Trzeźwości. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Naszym wpisem, ochotnym sercem, odpowiedzmy na apel Episkopatu. Ratujmy naszą Ojczyznę.

9. W miniony piątek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Państwa Sołtysów w sprawie zbliżających się uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez N.M.P. Częstochowską w kopii cudownego obrazu. Omówiliśmy propozycje przygotowań na to wielkie dla nas wszystkich wydarzenie. Dziękuję bardzo serdecznie za propozycje i sugestie. Bóg zapłać za obecność i dobre słowo.

10. W niedzielę 30 lipca, przy okazji święcenia pojazdów, zbieraliśmy do koszyka ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 1.515,75 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

11. Do naszej kaplicy, zamówiony już jest obraz Św. Siostry Faustyny. Powinien być u nas już przed końcem września.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.