Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. We wtorek przypada wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. w tym dniu w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

3. W piątek przeżywać będziemy I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież, abyście Nowy Rok Szkolny zaczęli pojednani z Panem Bogiem. Msza Św. wieczorna o godz. 18.00 a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. W piątek przypada też 78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o naszych braciach i siostrach, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny i w czasie działań okupantów na polskiej ziemi.

5. W sobotę I Sobota Miesiąca. O godz. 15.30 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Kółko Żywego Różańca. Miłośników modlitwy różańcowej jak również całą wspólnotę Żywego Różańca do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i strażaków.

7. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na potrzeby i utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie.

8. W poniedziałek 04 września uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Msza Św. rozpoczynająca nowy Rok Szkolny w poniedziałek 04 września o godz. 8.00. Dyrekcję szkoły, nauczycieli, wszystkich uczniów i rodziców serdecznie zapraszam.

9. Bardzo proszę osoby planujące ślub bądź gregoriankę w 2018 r. by jeszcze w tym tygodniu zgłosić się do zakrystii bądź do kancelarii. Od przyszłego tygodnia będą już bowiem przyjmowane intencje na rok 2018. Później może już być problem.

10. W niedzielę 10 września jest planowany wyjazd pielgrzymkowy na odpust do Loretto. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 20 zł.

11. Ulega zmianie dzień i godzina spotkania dla pielgrzymów przed wylotem na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Spotykamy się w niedzielę 17 września po Mszy Św. o godz. 9.00. Wszystkich zainteresowanych bardzo proszę o obecność.

12. W niedzielę 24 września będzie miał miejsce Piknik Ogródkowy. Rozpoczniemy go uroczystą Msza Św. o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich ogródkowiczów. Po Mszy Św. poświęcenie plonów ogródkowych, które później będziemy mogli wystawić i nimi się pochwalić. Piknik będzie połączony z festynem strażackim. Przy naszej remizie strażackiej, będzie od rana czynna kawiarenka, będzie strażacka grochówka, bigos strażacki. Będą zabawy dla dzieci, różne atrakcje, będzie też i zabawa dla dorosłych ale później. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich ogródkowiczów, rodziców, dzieci, młodzież. Dochód ze strażackiego festynu jest przeznaczony na zakup sprzętu dla ewentualnego uruchomienia kina w remizie strażackiej. Szczegóły znajdziemy niebawem na plakatach i w późniejszych ogłoszeniach.

13. Powoli zbliżamy się też do najważniejszego dla naszej parafii wydarzenia w tym roku – nawiedzenia naszej parafii przez N.M.P. w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Nawiedzenie przeżywać będziemy w dniach 30 września i 01 października. Poprzedzi je czas duchowego przygotowania w dniach 28 i 29 września. Porządek tych dni będzie następujący; Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30; Msza Św. z konferencją dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.00; Msza Św. z konferencją dla młodzieży ponad gimnazjalnej i dla dorosłych o godz. 19.00; Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Spowiedź dla wszystkich 28 i 29 września. Już dzisiaj moi drodzy na te dni przygotowań bardzo serdecznie Was zapraszam. Szczegółowy program będzie wywieszony w gablocie i pewnie nie tylko, już w przyszłą niedzielę. Znajdziemy go też na naszej parafialnej stronie internetowej. Program czasu nawiedzenia, będzie już podany w przyszłą niedzielę.

14. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc trzeźwości narodu. W kruchcie przy wyjściu z kościoła jest wyłożona Księga Trzeźwości. Naszym wpisem, ochotnym sercem, odpowiedzmy na apel Episkopatu. Ratujmy naszą Ojczyznę.

15. Do naszej kaplicy, zamówiony już jest obraz Św. Siostry Faustyny. Powinien być u nas już przed końcem września. Brakuje jeszcze trochę pieniędzy na jego zakup. Jeśli ktoś mógłby jeszcze wesprzeć obecne ofiary fundatorów, to bardzo o tę pomoc proszę.

16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content