Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i strażaków.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na potrzeby i utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. Jutro, w poniedziałek inauguracja nowego Roku Szkolnego. Msza Św. rozpoczynająca nowy Rok Szkolny jutro o godz. 8.00. Dyrekcję szkoły, nauczycieli, wszystkich uczniów i rodziców serdecznie zapraszam.

5. Również od jutra, po Mszy Św. rozpoczynającej nowy Rok Szkolny – od ok. godz. 9.00, będą przyjmowane intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2018. Osoby zainteresowane zapraszam rano do kancelarii.

6. W piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. o godz. 18.00. Na koniec Mszy Św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę 10 września jest planowany wyjazd pielgrzymkowy na odpust do Loretto. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 20 zł.

8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci będą mieć spotkanie z Siostrą w sali a rodzice w kościele. Zarówno dzieci i rodziców proszę o obecność.

9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

10. Ulega zmianie dzień i godzina spotkania dla pielgrzymów przed wylotem na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Spotykamy się w niedzielę 17 września po Mszy Św. o godz. 9.00. Wszystkich zainteresowanych bardzo proszę o obecność.

11. Powoli zbliżamy się też do najważniejszego dla naszej parafii wydarzenia w tym roku – nawiedzenia naszej parafii przez N.M.P. w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Nawiedzenie przeżywać będziemy w dniach 30 września i 01 października. Poprzedzi je czas duchowego przygotowania w dniach 28 i 29 września. Porządek tych dni będzie następujący; Msze Św. z konferencjami maryjnymi dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30; Msza Św. z konferencją maryjną dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.00; Msza Św. z konferencją maryjną dla młodzieży ponad gimnazjalnej i dla dorosłych o godz. 19.00; Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Spowiedź dla wszystkich 28 i 29 września. Już dzisiaj moi drodzy na te dni przygotowań bardzo serdecznie Was zapraszam. Szczegółowy program jest już wywieszony w gablocie oraz znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej. Program czasu nawiedzenia, jest już podany na parafialnej stronie internetowej a będzie także na plakatach zarówno w Pustelniku jak też i w każdej wiosce. Nasze spotkanie z Maryją rozpoczniemy od powitania na skrzyżowaniu przy straży. Stąd, procesjonalnie obraz będzie wniesiony do kościoła. Ok. 19.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Później, o 21.00 będzie Apel Jasnogórski. Po Apelu rozpocznie się czuwanie, podjęte przez wyznaczone wioski. O 24.00 będzie odprawiona Pasterka Maryjna po której rozpocznie się całonocne czuwanie. W niedzielę o 8.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9.00 Msza Św. w intencji młodzieży, o godz. 11.00 Msza Św. w intencji dzieci ze szkoły podstawowej i młodszych z błogosławieństwem dzieci do lat 6, o godz. 12.30 uroczysta Suma w intencji osób starszych, chorych, samotnych, połączona z Sakramentem Chorych. Po Sumie dalsza część czuwania do godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza Św. w intencji wszystkich małżeństw w trakcie której, każde małżeństwo złoży jedną białą różę dziękczynną przy obrazie MB. Po Mszy Św. pożegnanie Obrazu, który pojedzie w dalszą drogę do Stanisławowa. W przyszłą niedzielę przedstawię go jeszcze szczegółowo.

12. W zakrystii możemy zapisywać się na całodobowy różaniec. Rozpoczniemy go w sobotę 30 września o godz. 18.00, zakończymy 01 października również o godz. 18.00. Zaproszenie to kieruję do wszystkich chętnych osób, które z różnych powodów nie będą mogły podjąć czuwania w kościele w czasie nawiedzenia MB w naszej parafii. Zachęcam i bardzo proszę o tę modlitwę.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content