Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Ofiary zbierane dziś na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci będą mieć spotkanie w sali a rodzice w kościele. Zarówno dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.

4. We czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Św. w naszej parafii o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. W piątek, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. Również w piątek przypada wspomnienie N.M.P. Bolesnej.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie dla osób planujących wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych bardzo proszę o obecność.

8. W niedzielę 24 września, zapraszamy wszystkich na Piknik Ogródkowy. Od godz. 8.30 można już będzie przynosić plony z ogródków i ustawiać na wystawie koło straży. Msza Św. o godz. 12.30 a bezpośrednio po Mszy Św. przejdziemy pod budynek straży i tu poświęcenie plonów ogródkowych. Kawiarenka ogródkowa będzie czynna od godz. 10.00 ( będzie kawa, ciasto, herbata, grochówka, bigos, grill, placki ziemniaczane). O godz. 14.00 występ scholi, od 14.30 występować będą dzieci z naszych przedszkoli, o godz. 15.10 występ zespołu „Lira”, o 16.00 pokaz musztry strażackiej, o 16.30 wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą kompozycję darów ogródkowych. Po konkursie planowana jest dyskoteka ogródkowa. Dochód z Pikniku przeznaczony jest na potrzeby naszej straży. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegóły znajdziemy w tym tygodniu na plakatach.

9. W tej chwili na stronie internetowej parafii, a w tym tygodniu już na plakatach, znajdziemy szczegółowy program przygotowania na najważniejsze wydarzenie w tym roku w życiu naszej parafii – nawiedzenie parafii przez Najświętszą Maryję Pannę w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Również w tym tygodniu znajdziemy na plakatach szczegółowy program Nawiedzenia. Na dni duchowego przygotowania są jeszcze wolne intencje Mszalne. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

10. W zakrystii możemy zapisywać się na całodobowy różaniec. Rozpoczniemy go w sobotę 30 września o godz. 18.00, zakończymy 01 października również o godz. 18.00. Zaproszenie to kieruję do wszystkich chętnych osób, które z różnych powodów nie będą mogły podjąć czuwania w kościele w czasie nawiedzenia MB w naszej parafii. Zachęcam i bardzo proszę o tę modlitwę.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content