Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. W naszych modlitwach starajmy się pamiętać o tej jakże istotnej i ważnej intencji.

3. Za chwilę, po tej Mszy Św. spotkanie dla osób planujących wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych bardzo proszę o obecność.

4. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” z Mińska Mazowieckiego, zbierać będzie ofiary na budowę ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych z terenu powiatu mińskiego, które już zakończyły edukację. Potrzeba takiego domu jest bardzo pilna. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać!

5. Jutro przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży. Do wspólnej modlitwy – szczególnie młodzież serdecznie zapraszam.

6. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. W piątek, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. W sobotę wspominamy Św. Ojca Pio. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Św.

9. We wtorek 19 września spotkanie Rady Parafialnej. Radę zapraszam na godz. 19.30.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na Piknik Ogródkowy. Od godz. 8.30 można już będzie przynosić plony z ogródków i ustawiać na wystawie koło straży. Msza Św. o godz. 12.30 a bezpośrednio po Mszy Św. przejdziemy pod budynek straży i tu poświęcenie plonów ogródkowych. Szczegółowy program jest już na plakatach. Dochód z pikniku przeznaczony jest dla naszej straży. Do udziału w pikniku wszystkich serdecznie zapraszamy.

11. Na stronie internetowej parafii a także na plakatach wywieszonych na terenie parafii, znajdziemy szczegółowy program przygotowania na najważniejsze wydarzenie w tym roku w życiu naszej wspólnoty – nawiedzenie parafii przez Najświętszą Maryję Pannę w kopi cudownego obrazu Jasnogórskiego. Znajdziemy tam także szczegółowy program Nawiedzenia. Obraz powitamy w sobotę 30 września ok. godz. 18.40. Wcześniej samochodem – kaplicą obraz przejedzie przez Cisówkę. Od skrzyżowania z ul. Warszawską przy straży, obraz będzie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła. Ok. godz. 19.00 rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Marka. Po Mszy Św. do Apelu Jasnogórskiego, proszę naszą scholę o muzyczne czuwanie. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Po Apelu czuwanie do godz. 23.30. O 24.00 Pasterka Maryjna w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Po Pasterce czuwanie do uroczystych Godzinek o 8.30. Od godz. 9.00 Msze Św. według niedzielnego porządku. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. otrzymają różańce i odmówią jeden dziesiątek przed obrazem Matki Bożej. Od 14.00 do 16.30 w niedzielę, czuwanie. O godz. 17.00 Msza Św. w int. wszystkich rodzin naszej parafii w czasie której, każda z rodzin złoży białą różę Matce Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski. Po Mszy Św. pożegnanie obrazu. Matkę Bożą odprowadzimy do bramy kościoła i stąd samochodem – kaplicą obraz pojedzie do Stanisławowa.

12. Na dni duchowego przygotowania we czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje Mszalne. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

13. W zakrystii możemy zapisywać się na całodobowy różaniec. Rozpoczniemy go w sobotę 30 września o godz. 18.00, zakończymy 01 października również o godz. 18.00. Zaproszenie to kieruję do wszystkich chętnych osób, które z różnych powodów nie będą mogły podjąć czuwania w kościele w czasie nawiedzenia MB w naszej parafii. Zachęcam i bardzo proszę o tę modlitwę.

14. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam osoby odpowiedzialne za dekoracje na trasie przejazdu Matki Bożej na Cisówce, w Pustelniku i później do Zalesia. Natomiast na godz. 11.00 bardzo proszę na pierwszą próbę osoby witające, biorące udział w procesji z obrazem oraz strażaków.

15. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia materiały dekoracyjne na czas nawiedzenia.

16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content