Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy wszystkich na Piknik Ogródkowy. Od godz. 8.30 można już przynosić plony z ogródków i ustawiać na wystawie koło straży. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.30 przejdziemy pod budynek straży i tu poświęcenie plonów ogródkowych. Szczegółowy program jest na plakatach. Wszystkie Panie mogą się czuć dzisiaj zwolnione z gotowania obiadu, bo będzie dobry obiad na pikniku. Dochód z pikniku przeznaczony jest dla naszej straży. Do udziału w pikniku wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Najbliższy czwartek i piątek to dni naszego duchowego przygotowania na nawiedzenie naszej parafii przez MB Częstochowską w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego. Program czwartku i piątku jest taki sam:
o godz. 9.00 – Msza Św. z konferencją maryjną dla dorosłych,
o godz. 16.00 Msza Św. z konferencją maryjną dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej,
o godz. 17.30 i 19.00 Msze Św. z konferencjami maryjnymi dla młodzieży ponad gimnazjalnej i dla dorosłych.
Spowiedź we czwartek i piątek rano od ok. 8.45 i popołudniu od godz. 15.30.
Apel Jasnogórski we czwartek, piątek i sobotę o godz. 21.00.
Wszystkich Was moi drodzy na te dni serdecznie zapraszam.

4. W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywać będziemy najważniejsze wydarzenie w tegorocznym życiu naszej parafii – nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego.
Sobotnie przedpołudnie, to czas prac dekoracyjnych na trasie przejazdu obrazu MB Częstochowskiej.

Trasa przejazdu została podzielona na trzy rejony:
I rejon na Cisówce – prace dekoracyjne będą w piątek po południu i w sobotę rano. Bardzo proszę o zaangażowanie się mieszkańców wiosek: Cisówka, Krubki – Górki, Małków, Zawiesiuchy, Choiny i Łęka. Pracami kieruje p. sołtys z Małkowa.
II rejon Pustelnik – prace dekoracyjne będą prowadzone w sobotę od 8.00 rano. Bardzo proszę o zaangażowanie się mieszkańców Pustelnika, Kątów Goździejewskich I i Kątów Goździejewskich II. Pracami kieruje p. sołtys Pustelnika.
III rejon jest na Ciopanie. Bardzo proszę o zaangażowanie się mieszkańców Ciopanu, Wólki Konstancji, Wólki Wybranieckiej, Walercina, Poręb, Cięciwy, Gorzanki, części Zalesia i Goździówki. Tu pracami kieruje p. sołtys z Goździówki.

Wokół kościoła gromadzimy się od godz. 18.00. Ok. godz. 18.30 – 18.40 samochód – kaplica wiozący obraz MB Częstochowskiej powinien być powitany przez przedstawicieli Rady Parafialne na granicy parafii w Cisówce. Samochód w towarzystwie strażaków przejedzie przez Cisówkę do ulicy Warszawskiej tu skręci w prawo i zatrzyma się na wysokości remizy strażackiej. Od tego miejsca będzie procesyjnie prowadzony do kościoła ( jeśli będzie pogoda bez deszczu). Po uroczystym wniesieniu do kościoła, po powitaniach, rozpocznie się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Marka.
Po Mszy Św. – jeśli czas na to pozwoli – Maryjne Śpiewanie z naszą scholą do godz. 21.00.
O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
Po Apelu Jasnogórskim – od ok. 21.30 rozpocznie się czuwanie o podjęcie którego proszę mieszkańców Małkowa i Krubek – Górek;
od godz. 22.30 do ok. 23.30 proszę o podjęcie czuwania przez mieszkańców Poręb i Cięciwy.
O godz. 24.00 Pasterka Maryjna.
Po Pasterce ok. godz. 1.00 o podjęcie czuwania proszę mieszkańców Gorzanki;
od godz. 2.00 proszę mieszkańców Choin i Łęki;
od godz. 3.00 proszę mieszkańców Pustelnika;
od godz. 4.00 proszę mieszkańców Cisówki;
od godz. 5.00 proszę mieszkańców Wólki Konstancji i Wólki Wybranieckiej;
od godz. 6.00 proszę mieszkańców Goździówki;
od godz. 7.00 do 8.30 proszę mieszkańców Walercina;
o godz. 8.30 uroczyste Godzinki o MB;
na Mszę Św. o godz. 9.00 szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną;
na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (dzieci klas III otrzymają różańce i przy obrazie MB odmówią wspólnie dziesiątek różańca), dzieciom do lat sześciu po Mszy Św. będzie udzielone specjalne błogosławieństwo;
na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy osoby starsze, chore, samotne. Podczas tej Mszy Św. będzie udzielany sakrament chorych.
Od godz. 14.00 wznawiamy nasze modlitewne czuwanie przed obrazem MB. Proszę o podjęcie czuwania mieszkańców Zawiesiuch i Ciopanu;
od godz. 15.00 proszę o podjęcie czuwania mieszkańców Kątów Goździejewskich I i Kątów Goździejewskich II.
O godz. 16.30 rozpoczniemy Mszę Św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Po homilii będzie miało miejsce odnowienie przysięgi małżeńskiej. Po odnowieniu przysięgi, każda rodzina będzie mogła złożyć w darze MB jedną białą różę. Róże te będzie można nabyć przed Mszą Św. przed kościołem. Będą zakupione na giełdzie kwiatowej i po cenie giełdowej będą sprzedawane. Po tej Mszy Św. pożegnanie MB i obraz odjedzie do Stanisławowa.

5. Moi drodzy! Bardzo proszę abyśmy ze spowiedzi skorzystali we czwartek i piątek. W sobotę i niedzielę spowiedzi nie będzie. Wyjątkiem jest Msza Św. z udziałem osób chorych i starszych o godz. 12.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Z racji nawiedzenia obrazu MB w październiku nabożeństwa adoracyjnego i procesji już nie będzie.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Co prawda w przyszłą niedzielę dodatkowego nabożeństwa różańcowego już nie będzie, ale nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie zawsze po Mszy Św. natomiast w niedziele o godz. 17.00. W następnym tygodniu – po 01 października, proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 02.10 – kl. III
Wtorek 03.10. – kl. IVa
Środa 04.10. – kl. IVb
Czwartek 05.10. –
Piątek 06.10. – kl.V
Sobota 07.10. – Ministranci
Niedziela 08.10. – Schola

8. Na dni duchowego przygotowania we czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje Mszalne. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

9. W zakrystii możemy zapisywać się na całodobowy różaniec. Rozpoczniemy go w sobotę 30 września o godz. 18.00, zakończymy 01 października również o godz. 18.00. Zaproszenie to kieruję do wszystkich chętnych osób, które z różnych powodów nie będą mogły podjąć czuwania w kościele w czasie nawiedzenia MB w naszej parafii. Zachęcam i bardzo proszę o tę modlitwę.

10. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam wszystkich ministrantów na obowiązkową zbiórkę. Natomiast na godz. 11.00 bardzo proszę na próbę osoby witające (dzieci też proszę o konieczną obecność) i prowadzące komentarz.

11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia materiały dekoracyjne na czas nawiedzenia. Zadbajmy w całej parafii o udekorowanie naszych domów.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.