Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Od wczoraj nasza parafia przeżywa czas nawiedzenia przez MB w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego.
Na Mszę Św. o godz. 9.00 szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną;
na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (dzieci klas III otrzymają różańce i przy obrazie MB odmówią wspólnie dziesiątek różańca), wszystkim dzieciom podczas Mszy Św. będzie udzielone specjalne błogosławieństwo;
na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy osoby starsze, chore, samotne. Podczas tej Mszy Św. będzie udzielany sakrament chorych.
Od godz. 14.00 wznawiamy nasze modlitewne czuwanie przed obrazem MB. Proszę o podjęcie czuwania mieszkańców Zawiesiuch i Ciopanu;
od godz. 15.00 proszę o podjęcie czuwania mieszkańców Kątów Goździejewskich I i Kątów Goździejewskich II.
O godz. 16.30 rozpoczniemy Mszę Św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Po homilii będzie miało miejsce odnowienie przysięgi małżeńskiej i specjalne błogosławieństwo, po którym każda rodzina będzie mogła złożyć w darze MB jedną białą różę. Róże te będzie można nabyć przed Mszą Św. przed kościołem. Zostały zakupione na giełdzie kwiatowej i po cenie giełdowej – czyli po 3 zł.- będą sprzedawane. Po tej Mszy Św. pożegnanie MB i ok. 18.30 obraz odjedzie do Stanisławowa. Wszystkich do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.15. Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

4. W sobotę przeżywać będziemy I Sobotę Miesiąca, a także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz. 14.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe dla Kółek Żywego Różańca.

5. Rozpoczynamy dzisiaj październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie zawsze po Mszy Św. a w niedzielę o godz. 17.00. W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 02.10 – kl. III
Wtorek 03.10. – kl. IVa
Środa 04.10. – kl. IVb
Czwartek 05.10. –
Piątek 06.10. – kl.V
Sobota 07.10. – Ministranci
Niedziela 08.10. – Schola
W przyszłym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 09.10. – kl. II Gimnazjum
Wtorek 10.10. – kl. VI
Środa 11.10. – kl. VII
Czwartek 12.10.
Piątek 13.10. – Państwa Nauczycieli
Sobota 14.10. – Scholę młodszą
Niedziela 15.10. – mieszkańców Walercina

6. W najbliższą sobotę 07 października, wraz z Panem Wójtem i GOKiem zapraszamy na pierwsze zawody latawcowe.

7. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content