Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez scholę starszą dziś o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVII Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży wywodzącej się z biednych rodzin. O wsparcie tego dzieła serdecznie prosimy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc.

3. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie zawsze po Mszy Św., a w niedzielę o godz. 17.00. W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 09.10. – kl. II Gimnazjum
Wtorek 10.10. – kl. VI
Środa 11.10. – kl. VII
Czwartek 12.10.
Piątek 13.10. – Państwa Nauczycieli
Sobota 14.10. – Scholę młodszą
Niedziela 15.10. – mieszkańców Walercina
W następnym tygodniu bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 16.10. – kl. III Gimnazjum
Wtorek 17.10. – Bielanki
Środa 18.10. – Nauczycieli i pracowników „Doliny Muminków”
Czwartek 19.10.
Piątek 20.10. – kl. III
Sobota 21.10. – scholę starszą
Niedziela 22.10. – mieszkańców Goździówki

5. Moi Drodzy! Za nami piękny czas nawiedzenia MB w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam wszystkim, za czas wspólnej modlitwy, za wszystkie chwile radości, które dane nam było przeżyć. Dziękuję osobom czuwającym całą dobę na modlitwie różańcowej. Z całego serca dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc w przygotowaniach, które czyniliśmy już od czerwca i Wasze czynne wsparcie w czasie nawiedzenia. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w prace dekoracyjne na trasie przejazdu samochodu – kaplicy. Dziękuję Państwu Sołtysom za Wasz trud zbiórki ofiar na materiały dekoracyjne. Dziękuję Wam bardzo serdecznie za tak życzliwe zaangażowanie w sprawę nawiedzenia i sprawne przygotowanie trasy przejazdu Matki Bożej; P. Sołtysowi z Małkowa, P. Sołtysowi z Pustelnika, P. Sołtysowi z Goździówki. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim ofiarodawcom za przekazane ofiary na zakup materiałów dekoracyjnych. Bóg Wam zapłać kochani! Serdeczne słowa podziękowania kieruję do naszych strażaków za Waszą życzliwą i jak zawsze skuteczną pomoc. Bóg Wam zapłać kochani! Bardzo serdecznie dziękuję pocztom sztandarowym z naszej szkoły i ze straży! Dziękuję serdecznie Wszystkim, którzy z taką ochotą i życzliwością odpowiedzieli na prośbę udziału w pocztach wnoszących obraz MB do naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję P. Piotrowi – naszemu organiście i całej naszej scholi za przygotowanie muzyczne czasu nawiedzenia. Dziękuję ministrantom, bielankom, naszym sypaczkom i za Waszą obecność i tak wspaniały udział – szczególnie w sobotę. Dziękuję naszemu P. Leśniczemu za życzliwą ale jakże konkretną i niezbędną pomoc. Szczególnie gorące słowa wdzięczności pragnę skierować do osób dekorujących kościół za przygotowanie podstawy pod obraz, przygotowanie imponującej dekoracji tronu MB, przepięknej korony, dekoracji kwiatowej i całego wystroju naszego kościoła. Dziękuję O. Mariuszowi za przygotowanie nas na czas nawiedzenia, ks. Jakubowi za pracę w konfesjonale. Całym sercem i z wyjątkową wdzięcznością pragnę podziękować P. Wiesławowi za te całe godziny mrówczej pracy i zawsze pomocnej obecności. Wszystkim Wam moi drodzy jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Bo to dzięki Waszej modlitwie i pomocy, ochotnemu i życzliwemu sercu prawdziwie po królewsku przyjęliśmy i od strony duchowej i tej zewnętrznej naszą Matkę i Królową w Jasnogórskim obrazie. Mam świadomość moi drodzy, że to co tu teraz do Was mówię, są to tylko słowa, które z głębi serca do Was kieruję. Wierzę jednak mocno w to, że tak naprawdę – podziękowaniem będzie dla Was Matczyna Opieka Maryi. Bóg Wam zapłać!

6. Rozliczenie pieniędzy przekazanych na przygotowania do nawiedzenia.

7. W zakrystii przyjmujemy już na tegoroczne wypominki.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content