Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez mieszkańców Goździówki dziś o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Światowy Dzień Misyjny i Tydzień Misyjny. Ofiary, które składamy dziś na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne Kościoła.

3. W sobotę przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie zawsze po Mszy Św. a w niedzielę o godz. 17.00. W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 23.10. – kl. II Gimnazjum
Wtorek 24.10. – kl. II
Środa 25.10. – kl. IVa
Czwartek 26.10.
Piątek 27.10. – Oazę
Sobota 28.10. – mieszkańców Cisówki
Niedziela 29.10. – mieszkańców Choin
W następnym tygodniu bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 30.10. – kl. III Gimnazjum
Wtorek 31.10. – mieszkańców Pustelnika

5. Moi Drodzy! Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Niebawem rozpoczniemy sprzątanie na cmentarzu. Bardzo serdecznie proszę, by wszystkie śmieci składać w wyznaczonych do tego miejscach. Nie wyrzucajmy śmieci pod bramę. To tylko o nas źle świadczy, że nie umiemy uszanować miejsca spoczynku naszych zmarłych.

6. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku: Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Msza Św. na cmentarzu o godz. 13.00. Pamiętajmy, w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św.

7. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są kartki na tegoroczne wypominki. Można je składać dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii. Natomiast młodzież Oazowa rozprowadza znicze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest przez młodzież na wakacyjne rekolekcje formacyjne.

8. W najbliższym tygodniu będzie zmiana czasu. Pamiętajmy o tym. W naszej parafii nie będzie od tego roku zmiany w godzinie wieczornej Mszy Św. Zarówno w dni powszednie jak i w niedziele wieczorna Msza Św. będzie o godz. 18.00 za wyjątkiem styczniowego okresu kolędy. Ale będę jeszcze o tym przypominał na bieżąco.

9. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować pielgrzymom do Ziemi Świętej za zakupioną do parafii wspaniałą pamiątkę z tej pielgrzymki. Bóg Wam zapłać kochani za ten wyjątkowy dar.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content