Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 09.00 nabożeństwo adoracyjne i jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i strażaków.

3. We czwartek przypada święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Z tej racji w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie naszej katedry bądź konkatedry i odmówienia tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

4. W sobotę 11 listopada przeżywać będziemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy Św. przejdziemy na nasz cmentarz, by na grobie żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny złożyć wieńce i zapalić znicze. Do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc naszym braciom w wierze, prześladowanym za przyznawanie się do Chrystusa.

6. Zakończył się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, którzy włączyli się w różańcowe nabożeństwa: dzieciom ze szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej, dziękuję P. Katechetce Agnieszce za przygotowanie z gimnazjalistami rozważań, dziękuję scholi, młodzieży Oazowej, a szczególnie serdecznie mieszkańcom wiosek za przygotowane rozważania i poprowadzenie różańca. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Moi kochani! Uroczystość Wszystkich Świętych za nami. Pamiętajmy, że do 08 listopada możemy codziennie jeden raz, uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować za duszę w czyśćcu cierpiącą. By uzyskać ten odpust, należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić pobożnie cmentarz lub kościół parafialny, odmówić w intencji zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek (3x). Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i mieli siłę, by śmieci złożyć we właściwym miejscu. Przykre, że są jeszcze i tacy, którzy podstawowych spraw jakoś nie mogą pojąć.

8. Bardzo serdecznie chciałbym też podziękować P. Piotrowi Mielcarzowi za ofiarowane kwiaty do kościoła. Bóg zapłać! Bardzo serdecznie dziękuję.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.