Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc naszym braciom w wierze, prześladowanym za przyznawanie się do Chrystusa. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Dzieci będą mieć spotkanie z siostrą w sali a rodzice w kościele.

4. We czwartek przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.

5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Tarchominie.

6. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Św. ks. Dyrektor wydziału misyjnego naszej kurii, rozprowadzał będzie kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc naszym misjonarzom. O wsparcie dla naszych misjonarzy przez nabywanie kalendarza serdecznie prosimy.

7. Młodzież kl. I i II ponadgimnazjalnych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, będzie mieć swoje spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Młodzież proszę o konieczną obecność.

8. Powoli zbliżamy się do czasu naszych rekolekcji i uroczystości odpustowych. Tegoroczne rekolekcje prowadzić będzie biblista ks. Janusz Kijek. Rekolekcje przeżywać będziemy w dniach 23, 24 i 25 listopada.
We czwartek 23.11 i w piątek 24.11 Msze Św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00.
Msza Św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 15.00.
Młodzież gimnazjalną i starszą zapraszamy na godz. 17.00 lub 19.00.
Spowiedź zarówno we czwartek jak i w piątek rano od godz. 9.00 po południu od godz. 15.00.
W sobotę spowiedzi już nie będzie.
W sobotę 25 listopada Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o godz. 17.00. Zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i strażaków. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy wywieszony w gablotach przed kościołem i na parafialnej stronie internetowej. Do udziału w rekolekcjach wszystkich Was moi drodzy bardzo serdecznie zapraszam.

9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content