Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. ks. Dyrektor wydziału misyjnego naszej kurii, rozprowadza kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc naszym misjonarzom. O wsparcie dla naszych misjonarzy przez nabywanie kalendarza serdecznie prosimy. Za wsparcie i życzliwą pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy.

4. Młodzież kl. I i II ponad gimnazjalnych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, będzie mieć swoje spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 12.30. Młodzież proszę o konieczną obecność.

5. W tym tygodniu, w najbliższy czwartek, rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje a w sobotę, na zakończenie rekolekcji, przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Rekolekcje przeżywać będziemy w dniach 23, 24 i 25 listopada.
We czwartek 23.11 i w piątek 24.11 Msze Św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00.
Msza Św. z nauka dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 15.00.
Młodzież gimnazjalną i starszą zapraszamy na godz. 17.00 lub 19.00.
Spowiedź zarówno we czwartek jak i w piątek rano od godz. 9.00, po południu od godz. 15.00.
W sobotę spowiedzi już nie będzie.
W sobotę 25 listopada nasz odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o godz. 17.00. Zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i strażaków. Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy wywieszony w gablotach przed kościołem i na parafialnej stronie internetowej.
Do udziału w rekolekcjach wszystkich Was moi drodzy bardzo serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to także ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który wolno nam ofiarować za samych siebie. Natomiast za dwa tygodnie, od niedzieli 03 grudnia, rozpoczynamy już tegoroczny Adwent przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.

7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.