Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to także ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który wolno nam ofiarować za samych siebie.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Andrzeja Apostoła. Msza Św. o godz. 8.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. dla nich o godz. 17.00. Później spowiedź dla dorosłych. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. W sobotę I Sobota Miesiąca. Msza Św. dla Kółek Żywego Różańca o godz. 15.30 a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Różańcowe. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę 03 grudnia, rozpoczynamy już tegoroczny Adwent, przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia a tym samym rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Po każdej Mszy Św. w przyszłą niedzielę, święcone będą opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy, by opłatek na naszym stole był poświęcony i był wyznaniem naszej wiary a nie tylko tradycji. W Adwencie, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie odprawiane będą we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

7. Przyszła niedziela to także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Jeżeli jeszcze pogoda pozwoli, po nabożeństwie procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków i Panów z asysty kościelnej.

8. Poczynając od przyszłej niedzieli, w remizie strażackiej będzie w niedziele otwarta kawiarenka. Można będzie zjeść dobre ciastko, napić się kawy czy herbaty. Zarobione w ten sposób pieniądze, strażacy dołączą do już zebranych pieniędzy, by zakupić mały projektor kinowy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

9. Od niedzieli 10 grudnia w kruchcie przy wyjściu z kościoła, ministranci sprzedawać będą poświęcone sianko. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest przez ministrantów na wspólny wyjazd pielgrzymkowy.

10. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne rekolekcje i przeżywaliśmy nasz odpust parafialny. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli i w rekolekcjach i uroczystościach odpustowych za Waszą obecność, wspólną modlitwę. Dziękuję ministrantom, naszym sypaczkom, strażakom, Paniom i Panom z Żywego Różańca, Panom z asysty kościelnej. Dziękuję Panu Wiesławowi za pracę i Pani Żanecie, Panu organiście, scholom. Bóg zapłać Wszystkim za Wasze świadectwo wiary.

11. Młodzież kl. I i II ponad gimnazjalnych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, będzie mieć swoje spotkanie w sobotę o godz. 12.00 i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Młodzież proszę o konieczną obecność.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content