Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Adwentu a jednocześnie rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Niech to będzie dla nas czas uważnego czuwania duchowego, abyśmy w tym roku jak najpełniej chcieli przeżywać obecność i działanie Ducha Św. w nas.

2. Dzisiejsza niedziela to także I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Jeżeli jeszcze pogoda pozwoli, po nabożeństwie procesja Eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków i Panów z asysty kościelnej.

3. Również dzisiaj, po każdej Mszy Św. święcone będą opłatki na nasze wigilijne stoły. Dbajmy o to, by opłatek na naszym stole był poświęcony i był wyznaniem naszej wiary a nie tylko tradycji. Opłatki można już nabywać w kruchcie kościoła i w zakrystii. Tradycyjnie, dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.

4. W okresie Adwentu, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie odprawiane będą we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

5. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży kl. I i II ponad gimnazjalnych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

6. Dzisiaj, w remizie strażackiej jest otwarta kawiarenka. Można zjeść dobre ciastko, napić się kawy czy herbaty. Zarobione w ten sposób pieniądze, strażacy dołączą do już zebranych pieniędzy, by zakupić mały projektor kinowy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Kawiarenka będzie czynna do ostatniego ciastka.

7. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii o godz. 17.00 i 18.00. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. będą miały poświęcenie i nałożenie przez mamy medalików. Dzieci, rodziców oraz wszystkich najbliższych do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

8. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas post.

9. Młodzież kl. I i II ponad gimnazjalnych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, będzie mieć swoje spotkanie w sobotę o godz. 12.00 i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Młodzież proszę o konieczną obecność.

10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

11. Od przyszłej niedzieli w kruchcie przy wyjściu z kościoła, ministranci sprzedawać będą poświęcone sianko, pod opłatek na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest przez ministrantów na wspólny wyjazd pielgrzymkowy.

12. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Do nabywania świec serdecznie zachęcam.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.