Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00

2. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży kl. I i II ponad gimnazjalnych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Od dzisiejszej niedzieli w kruchcie przy wyjściu z kościoła, u ministrantów nabywać możemy poświęcone sianko pod opłatek na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest przez ministrantów na wspólny wiosenny wyjazd pielgrzymkowy.

5. Poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny można już nabywać w kruchcie kościoła i w zakrystii. Tradycyjnie, dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.

6. Również od dzisiaj, możemy nabywać świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Do nabywania świec serdecznie zachęcam.

7. Osoby, które zgłosiły chęć wyjazdu pielgrzymkowego do Fatimy, zapraszam na spotkanie dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00. Bardzo proszę o obecność.

8. W okresie Adwentu, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie odprawiane będą we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

9. Młodzież kl. I i II ponad gimnazjalnych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie jeszcze w sobotę o godz. 12.00.

10. Wszystkie bielanki i sypaczki zapraszam na spotkanie opłatkowe w sobotę na godz. 13.00. Zapraszamy też dziewczynki, które chciałyby być bielankami lub sypaczkami. Można się będzie wtedy zapisać.

11. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą. Jeśli ktoś z Was mógłby ofiarować do kościoła choinkę to bardzo proszę o kontakt w zakrystii.

12. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Narodzenia. Tegoroczna Wigilia wypada w niedzielę. Z tej racji zmieniony będzie porządek Mszy Św. Msze Św. będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 już nie będzie. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. W I Dzień Świąt Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 również nie będzie.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content