Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny można nabywać w kruchcie kościoła lub w zakrystii. Tradycyjnie, ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.

3. W kruchcie przy wyjściu z kościoła, u ministrantów nabywać możemy poświęcone sianko pod opłatek na wigilijny stół. Ofiary, które składamy ministrantom, przeznaczone są przez nich na wspólny wiosenny wyjazd pielgrzymkowy.

4. Również przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii, możemy nabywać świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Do nabywania świec serdecznie zachęcam.

5. W okresie Adwentu, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie odprawiane są we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Ostatnie w tym roku Roraty będą w sobotę. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

6. Zbliżamy się już do uroczystości Bożego Narodzenia. Tegoroczna Wigilia wypada w najbliższą niedzielę. Z tej racji zmieniony będzie porządek Mszy Św. Msze Św. będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 już nie będzie. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. W I Dzień Świąt Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 również nie będzie. We wtorek – w II Dzień Świąt, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

7. W imieniu naszej scholi, bardzo serdecznie zapraszam na wspólne kolędowanie i koncert kolęd. Początek kolędowego wieczoru godzinę przed Pasterką, czyli o 23.00 w Wigilijny wieczór.

8. Ofiary, które złożymy na tacę w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Za złożone ofiary i wsparcie wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

9. W tym tygodniu, kto chciałby skorzystać jeszcze ze spowiedzi zapraszam w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 18.30, we czwartek od godz. 18.00, w piątek i w sobotę od godz. 18.30. Do chorych wyjadę w sobotę od godz. 9.30.

10. Moi Kochani! Bezpośrednio po świętach rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską.
We środę 27 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Początek wizyty od godz. 9.30.
We czwartek 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego. Początek wizyty od godz. 10.00.
W piątek 29 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa. Początek wizyty od godz. 9.00.
W sobotę 30 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Poręb i Gorzanki. Początek wizyty od godz. 9.00.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content