Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś Msze Św. o godz. 09.00, 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 z racji Wigilii nie będzie.

2. Poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny można jeszcze nabywać w kruchcie kościoła lub w zakrystii. Tradycyjnie, ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.

3. W kruchcie przy wyjściu z kościoła, u ministrantów nabywać możemy poświęcone sianko pod opłatek na wigilijny stół. Ofiary, które składamy ministrantom, przeznaczone są przez nich na wspólny wiosenny wyjazd pielgrzymkowy.

4. W zakrystii, możemy nabywać świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Do nabywania świec serdecznie zachęcam.

5. W imieniu naszej scholi, bardzo serdecznie zapraszam na wspólne kolędowanie i koncert kolęd. Początek kolędowego wieczoru dzisiaj godzinę przed Pasterką, czyli o 23.00.

6. Pasterka tradycyjnie będzie odprawiana o godz. 24.00.

7. Ofiary, które złożymy na tacę w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Za złożone ofiary i wsparcie wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

8. Jutro przypada I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 nie będzie.

9. We wtorek II Dzień Świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary które złożymy na tacę we wtorek, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej diecezji. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Wszystkie rodziny zapraszam szczególnie na Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo rodzin.

11. Również w przyszłą niedzielę ostatni dzień starego roku. O godz. 18.00 Msza Św. kończąca stary rok i nabożeństwo. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie serdecznie zapraszam.

12. Moi Kochani! Bezpośrednio po świętach rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską.
We środę 27 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Początek wizyty od godz. 9.30.
We czwartek 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego oraz tzw. „Główki”. Początek wizyty od godz. 10.00.
W piątek 29 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa. Początek wizyty od godz. 9.00.
W sobotę 30 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Poręb i Gorzanki. Początek wizyty od godz. 9.00.
W pierwszym tygodniu Nowego Roku z wizytą duszpasterską będziemy tylko 02 stycznia. W tym dniu od godz. 17.30 chciałbym odwiedzić mieszkańców ulic: Brzozowej, Budowlanej i Granicznej.
Wizyty wznowimy po Bierzmowaniu od 08 stycznia.

13. W piątek 05 stycznia o godz. 18.00 przeżywać będziemy uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży. Uroczystości przewodniczył będzie Ks. B-p Marek Solarczyk. Natomiast 28, 29 i 30 grudnia, spotkania dla młodzieży przed Bierzmowaniem. Młodzież proszę o konieczną obecność.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.