Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 31.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wszystkie rodziny zapraszam szczególnie na Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo rodzin.

2. W dzisiejszą niedzielę, wypada też ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Starego Roku. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.

3. Jutro przeżywać będziemy pierwszy dzień Nowego Roku. W tym dniu Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i nadania Najświętszego Imienia Jezus. W jutrzejszą uroczystość porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne o uproszenie Bożej opieki w Nowym Roku. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszam.

4. We wtorek 2 stycznia o godz. 18.00 spotkanie i próba dla młodzieży przystępującej do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

5. W piątek 5 stycznia podczas Mszy Św. o godz. 18.00, przeżywać będziemy uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży. Uroczystości przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Solarczyk. Z tej racji, we środę 3 stycznia od godz. 17.00 spowiedź dla rodziców młodzieży i świadków Bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży przyjmującej sakrament Bierzmowania we czwartek 4 stycznia od godz. 17.30.

6. Również w piątek ale o godz. 15.30 Msza Św. dla Kółek Żywego Różańca, a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

7. W sobotę 6 stycznia przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną u nas świętem Trzech Króli. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów a spalane kadzidło przypomina nam, że nasze domy są miejscem modlitwy, w którym pragniemy wszystko czynić dla chwały Boga. Ofiary, które złożymy w sobotę na tacę, przeznaczone są na misje.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszam.

9. Przyszła niedziela to także I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

10. W niedzielę 14 stycznia rozpoczynamy tegoroczny Kurs Przedmałżeński. Młodzież planującą w niedalekiej przyszłości sakramentalny związek małżeński, serdecznie zapraszam.

11. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i przekazane na rzecz parafii ofiary.
W tym tygodniu z wizytą duszpasterską będziemy tylko 02 stycznia. W tym dniu od godz. 18.00 odwiedzimy mieszkańców ulic: Brzozowej, Budowlanej i Granicznej.
Wizytę wznowimy od poniedziałku 8 stycznia.
W poniedziałek 8 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Pręb. Początek wizyty od godz. 18.00.
We wtorek 9 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach: Cichej, Krótkiej i Bocznej. Początek wizyty od godz. 18.00.
We środę 10 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców ulicy Słonecznej. Początek wizyty od godz. 18.00.
We czwartek 11 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców ulicy Warszawskiej mieszkających po stronie numerów parzystych od n-ru 40 do n-ru 2A. Początek wizyty od godz. 18.00.
W piątek 12 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ulic: Warszawskiej po stronie numerów nieparzystych i ul. Wąskiej. Początek wizyty od godz. 17.00; Goździk i Polnej, początek wizyty od godz. 18.00 i mieszkańców Cięciwy, początek wizyty od godz. 18.00.
W sobotę 13 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Początek wizyty od godz. 9.00.; Walercina Nowego oraz tzw. „Główki”. Początek wizyty od godz. 9.00 i Zawiesiuch, początek wizyty od godz. 9.00.

12. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej bardzo serdecznie proszę, aby sprawy kancelaryjne umawiać wcześniej.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.