Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Spotykamy się na wieczornej Mszy Św. i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę.

3. W piątek 02 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Święto to, związane jest z tajemnicą Narodzenia Pańskiego, dlatego też śpiewamy jeszcze kolędy. W tym dniu, uczestniczymy we Mszy Św. ze świecami. Poświęcenie świec na początku każdej Mszy Św.

4. W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół od lat obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary, które w tym dniu zbierzemy na tacę, przeznaczone są na zakony klauzurowe. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

5. W piątek przypada także I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. Wszystkich do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.

6. Z racji święta, w piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwa nie będzie.

7. W sobotę I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koło Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

9. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i przekazane na rzecz parafii ofiary.
W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy:
W poniedziałek 29 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ul. Szkolnej, ks. Jakub rozpocznie od n-ru 3 do n-ru 41B oraz odwiedzi mieszkańców ulic Świerkowej, Leśnej i Lipowej. Początek wizyty od godz. 17.00. A ja od n-ru 2 do n-ru 14 rozpocznę od godz. 18.00.
We wtorek 30 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Szkolnej od n-ru 18 do n-ru 74A oraz mieszkańców domów z Kątów Goździejewskich I. Początek wizyty na ul. Szkolnej od godz. 18.00.
We środę 31 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Wólki Wybranieckiej poczynając od n-rów najwyższych czyli 52 do n-ru 23 włacznie. Początek wizyty od godz. 18.00.
We czwartek 01 lutego, chciałbym odwiedzić mieszkańców Wólki Wybranieckiej mieszkających od n-ru 1 do n-ru 22 włącznie. Początek wizyty od godz. 17.00.
W sobotę 03 lutego chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I i Ciopanu. Początek wizyty od godz. 9.00. Na Ciopanie będziemy we dwóch.
Natomiast w następnym tygodniu:
Od poniedziałku 5 lutego chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Goździówki od n-ru 1 do n-ru 7A (a jeśli będzie ks. Jakub to do n-ru 23 włącznie).
We wtorek 6 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki (albo do n-ru 23) albo od n-ru 24 do n-ru 32.
We środę 7 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki (albo od n-ru 24 do n-ru 32) albo od n-ru 33 do końca. Ewentualnie, zakończenie wizyty na Goździówce będzie we czwartek 8 lutego. Szczegóły będę mógł podać w przyszłą niedzielę.
W sobotę 10 lutego chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich II.

10. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej bardzo serdecznie proszę, aby na sprawy kancelaryjne umawiać się ze mną wcześniej.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content