Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

2. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Chorego. Naszymi codziennymi modlitwami otaczajmy ludzi chorych, cierpiących. Niech trwa nasze nieustanne wołanie do Boga w ich intencji.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 miało się odbyć spotkanie dla dzieci kl. III i dla ich rodziców. Niestety, dzisiaj tego spotkania nie będzie. Spotykamy się w przyszłą niedzielę również po Mszy Św. o godz. 12.30. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.

4. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową, tym samym rozpoczynamy tegoroczny Wielki Post. We Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post. Post ścisły – czyli ilościowy i jakościowy – obowiązuje wszystkich wierzących między 18 a 60 rokiem życia zarówno we Środę Popielcową jak i w Wielki Piątek. Obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich wierzących od 14 roku życia we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

5. We Środę Popielcową rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość narodu oraz do składania i odnawiania wpisów przyrzeczeń trzeźwościowych.

6. W piątek, pierwsza w tym roku wspólna Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30, a o 16.00 Msza Św. Msza Św. dla dorosłych o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. W piątki Wielkiego Postu, nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego nie będzie.

7. Przyszła niedziela to I Niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie, Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

8. Wczoraj zakończyliśmy naszą tegoroczną wizytę duszpasterską. Z całego serca chcę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i przekazane na rzecz parafii ofiary. Dziękuję wszystkim Państwu kierowcom, którzy wozili nas w trudnych miejscach. Jeszcze raz wszystkim, którzy nas przyjmowali, bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! W ostatnią niedzielę lutego, chciałbym Wam moi drodzy złożyć po kolędowe sprawozdanie, a także przedstawić stan finansów parafialnych.

9. Zakończyła się już wizyta duszpasterska. Od jutra kancelaria parafialna pracuje w ustalonych godzinach. We środę z racji Środy Popielcowej kancelaria nie będzie czynna.

10. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy do Fatimy w październiku tego roku. Osoby chętne na ten wyjazd zapraszam do zakrystii.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content