Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie, Nabożeństwo Gorzkich Żali zarówno dzisiaj jak i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00, a po niej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci kl. III i dla ich rodziców. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele, dzieci z Siostrą w sali. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.

3. We Środę Popielcową rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość narodu oraz do składania i odnawiania wpisów przyrzeczeń trzeźwościowych. Księga trzeźwości jest wyłożona w kaplicy na stoliku.

4. We czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry bądź konkatedry i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

5. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30, a o 16.00 Msza Św., Msza Św. dla dorosłych o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego nie będzie.

6. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy Św. zbierać będziemy ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Za złożone ofiary, wszystkim z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

7. Powoli, zbliża się moi drodzy czas naszych Wielkopostnych Rekolekcji. Przeżywać je będziemy od czwartku 08 marca do soboty 10 marca. Msze Św. z naukami dla dorosłych będą odprawiane: we czwartek i w piątek; rano o godz. 8.30 a po południu o godz. 17.00 i 19.00. Spowiedź we czwartek i w piątek. W sobotę spowiedzi już nie będzie. Natomiast w sobotę, Msze Św. z naukami dla dorosłych o godz. 8.30, 16.00 i 18.00. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej we czwartek i w piątek o godz. 10.00 i 11.30. W sobotę o godz. 10.00. Szczegółowy program tegorocznych rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej. Tegoroczne rekolekcje, głosić będzie dla nas ks. Krzysztof Ziółkowski, Proboszcz budującego się kościoła Św. Jana Pawła II w Radzyminie. Wszystkich do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszam!

8. Zwracam się do Was moi drodzy z serdeczną prośbą, o przeprowadzenie – tak jak w latach poprzednich – zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy do Fatimy w październiku tego roku. Osoby chętne na ten wyjazd zapraszam do zakrystii.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.