Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Także w dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Tradycyjnie, nabożeństwo adoracyjne połączone będzie z nabożeństwem Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00, a po niej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież proszę o konieczną obecność.

2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla młodzieży kl. II i III Gimnazjum, rozpoczynających przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

3. Zbliża się moi drodzy czas naszych Rekolekcji Wielkopostnych. Jak już wspominałem w ubiegłym tygodniu, rozpoczynamy je od najbliższego czwartku 08 marca i trwać będą do soboty 10 marca włącznie. Zakończymy je błogosławieństwem Rekolekcyjnym w sobotę. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej. Spowiedź będzie we czwartek i w piątek. Zapoznajmy się z programem i tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby każdy z nas mógł w Rekolekcjach wziąć udział. Wszystkich Was moi drodzy, na rekolekcyjne spotkania serdecznie zapraszam!

4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową. Program nabożeństw na czas Rekolekcji będzie trochę zmieniony. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.00, a bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 17.00, Droga Krzyżowa dla dorosłych. Ta zmiana jest tylko w ten piątek z racji Rekolekcji.

5. Drogę Krzyżową na ulicach Pustelnika przeżywać będziemy w tym roku w piątek 23 marca. Rozpoczniemy ją w naszym kościele o godz. 18.00.

6. W najbliższą środę na godz. 20.00 serdecznie zapraszam Radę Parafialną na pierwsze w tym roku spotkanie.

7. W niedzielę 18 marca po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z P. Dyrektorem Biura Pielgrzymkowego Via Santa, na które zapraszam wszystkie osoby wybierających się w październiku na pielgrzymkę do Fatimy. Wszystkich chętnych proszę o obecność. Są jeszcze 4 wolne miejsca, jeśli ktoś chciałby się zapisać, zapraszam do zakrystii.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content