Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie, Nabożeństwo Gorzkich Żali zarówno dzisiaj jak i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00, a po niej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z P. Dyrektorem Biura Pielgrzymkowego Via Santa, na które zapraszam wszystkie osoby wybierające się w październiku na pielgrzymkę do Fatimy. Wszystkich chętnych proszę o obecność. Są jeszcze 4 wolne miejsca, jeśli ktoś chciałby się zapisać, zapraszam do zakrystii.

3. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. w tym dniu, serdecznie zapraszam.

4. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową. Piątkową Drogę Krzyżową przejdziemy ulicami Pustelnika. Msze Św. w piątek o godz. 16.00 i 17.00, a o godz. 18.00 w kościele, rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Rozważając mękę Pańską, przejdziemy taką samą trasą jak w ubiegłym roku. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

5. W sobotę od godz. 9.00 chciałbym wyjechać do chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrystii osób, które już nie mogą dotrzeć do kościoła. Zatroszczmy się o to, by przed świętami mogły skorzystać i z sakramentu pojednania i komunii świętej.

6. W przyszłą niedziele przeżywać już będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św. Jeżeli pogoda na to pozwoli, poświęcenie będzie odbywało się przy krzyżu misyjnym. Dzieci zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12.30, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. otrzymają swoje pierwszokomunijne książeczki. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami w kościele, a dzieci swoje spotkanie będą mieć w sali przy kaplicy. Wszystkie dzieci i rodziców proszę o obecność.

8. Następujące po Niedzieli Palmowej dni, to dni Wielkiego Tygodnia. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Wielką Środę, możliwość spowiedzi od godz. 16.30 do godz. 19.00 (a jeżeli będzie taka potrzeba, to i dłużej). W te dni kancelaria będzie czynna mniej więcej od godz. 19.00. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota to najświętsze dni Triduum Paschalnego. Tak zaplanujmy sobie czas, abyśmy w tych świętych dniach mogli brać udział w Liturgii. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek Liturgia o godz. 18.00, a w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 6.00, a później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Bardziej szczegółowe informacje podam jeszcze w przyszłą niedzielę.

9. Moi Drodzy! Od najbliższego piątku do poniedziałku 26 marca, będzie wystawiony przy bramie plebanii kontener na makulaturę. Serdeczna i gorąca prośba, by znalazły się w nim tylko papierowe rzeczy. Dochód ze sprzedaży makulatury jest przeznaczony na pomoc naszym misjonarzom pracującym w Afryce. Wydział Misyjny naszej kurii bardzo o tę pomoc prosi.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.