Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 25.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Od najdawniejszych czasów, Kościół w tym dniu upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Chrześcijanie obchodzili to wydarzenie niosąc gałązki palm i poświęcone nieśli je do domu. Zgodnie z tym zwyczajem, poświęcenie palm tylko na początku każdej Mszy Św.

2. Porządek Mszy Św. dziś jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.

4. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Spotkanie z rodzicami odbędzie się w kościele, a dzieci swoje spotkanie będą mieć w sali przy kaplicy. Wszystkie dzieci i rodziców proszę o obecność.

5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wszystkich Was moi drodzy na tę wyjątkową wieczorną liturgię zapraszam. Po liturgii Wieczerzy Pańskiej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. Możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, uczestnicząc w śpiewie pieśni „Sław języku tajemnicę”.

6. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00. Zgodnie z najdawniejszą tradycją, Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii jak również i innych sakramentów. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa rozpoczynamy uroczyście Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz. 18.00. Adoracja przy grobie Pana Jezusa do godz. 21.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

7. Od Wielkiego Piątku trwa święty post paschalny, kiedy to zgodnie z pierwotną tradycją, Kościół pości „gdyż Oblubieniec został zabrany”. Obowiązuje nas post ścisły, który powinien trwać do zakończenia Wigilii Paschalnej. Z pobożnym udziałem w adoracji Krzyża, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wszystkich na Wielkopiątkowe uroczystości bardzo serdecznie zapraszam. Zadbajmy o to, by w dniu śmierci Pana Jezusa, nikogo z nas pod Jego Krzyżem nie zabrakło.

8. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 14.00 co pół godziny. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Pamiętajmy, na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy nasze świece chrzcielne. Z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

9. Przy okazji święcenia pokarmów na nasze stoły wielkanocne możemy nabyć u ministrantów wodę święconą. Nie zapominajmy też, że do zakończenia Wigilii Paschalnej obowiązuje nas post paschalny.

10. W te święte dni Triduum Paschalnego, bardzo serdecznie zapraszam do adoracji ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków oraz każdego z Was moi drodzy. Znajdźmy wreszcie trochę czasu by pobyć z Panem Jezusem. Zapraszam Was wszystkich z całego serca.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00. Zapraszam bardzo serdecznie Was wszystkich a szczególnie ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, strażaków. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Wieczorem, Mszy Św. nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

12. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt, przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u.

13. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Poniedziałek Wielkanocny, po Mszy Św. o godz. 11.00.

14. Spowiedź w tym tygodniu będzie w poniedziałek, we wtorek i we środę od godz. 16.30 do godziny 19.00.

15. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc w zorganizowaniu kwiatów dla naszych sypaczek na procesję rezurekcyjną. Kto może to o tę pomoc bardzo proszę.

16. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i we środę mniej więcej od godz. 19.00.

17. Moi Drodzy! Od piątku do jutra do godz. 10.00, jest wystawiony przy bramie plebanii kontener na makulaturę. Serdeczna i gorąca prośba, by znalazły się w nim tylko papierowe rzeczy. Dochód ze sprzedaży makulatury jest przeznaczony na pomoc naszym misjonarzom pracującym w Afryce. Wydział Misyjny naszej kurii bardzo o tę pomoc prosi.

18. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content