Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 08.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego – Niedzielę Miłosierdzia. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto dzisiaj przed Najświętszym Sakramentem pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zyskuje odpust zupełny. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

3. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Jutro Msze Św. o godz. 16.30, 17.00 i 18.00. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich serdecznie zapraszam.

5. Poczynając od przyszłej niedzieli, wszystkie dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami na spotkania po Mszy Św. o godz. 12.30. Dzieci proszę o konieczną obecność.

6. Bardzo serdecznie proszę osoby planujące zawarcie w przyszłym roku sakramentu małżeństwa o zgłaszanie już terminu planowanego ślubu. Proszę też osoby, które chciałyby w przyszłym roku zarezerwować termin Mszy Św. gregoriańskiej, by zgłosić to już do mnie. Młodzież, która od stycznia planuje rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego, proszę o spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00.

7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content