Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś, kolejny raz, przeżywamy w Kościele Niedzielę Biblijną, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Kościół nam przypomina, jak ważną dla każdego z nas powinna być lektura Biblii. Zachęcamy i zapraszamy do rodzinnego czytania.

2. Poczynając od dzisiejszej niedzieli, wszystkie dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami na spotkania po Mszy Św. o godz. 12.30. Dzieci proszę o konieczną obecność.

3. Młodzież, która od stycznia planuje rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego, proszę na spotkanie dziś po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich serdecznie zapraszam.

5. W przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszam na katechezę przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania młodzież kl. II z gimnazjum. Młodzież proszę o konieczną obecność.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 29 kwietnia, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 15.00, będą przeżywały dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, rodziców oraz rodziców chrzestnych prosimy o konieczna obecność.

7. Moi drodzy! W drugi dzień świąt, zbieraliśmy ofiary na potrzeby KUL-u, zebraliśmy 1.511 zł., natomiast w ub. niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na dzieła charytatywne naszego diecezjalnego „Caritas”. Zebraliśmy 1.675 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content